Świat kształtuje nas, my kształtujemy świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świat kształtuje nas, my kształtujemy świat
Mateusz WaligóraFoto: Alina Kondrat

Spotkania z ludźmi, dzięki którym ten świat jest lepszy, to wielka radość, ale także przywilej. W tej audycji poznaliśmy kolejne takie osoby: kobietę i mężczyznę. Ona napisała książkę o kształtowaniu naszego życia w pracy, on ruszył na wyprawę brzegami Wisły - rzeki, która przez wieki kształtowała Polskę.


morze bałtyckie bałtyk 1200 free
Od Bałtyku po wybrzeża Australii

Magda Kieferling miała swoje wielkie marzenia. I pozwoliła im uwierzyć w siebie. A stąd blisko było już do książki pt. "Efekt piaskownicy", z którą do nas wpadła. Co ciekawe, ta książka by nie powstała, gdyby nie jej syn, 3-letni Leopold. – On zadał mi najważniejsze pytanie: Mamo, dlaczego zawsze kiedy wracasz z pracy, to płaczesz? – opowiada autorka.


Posłuchaj

1:44:46
Magda Kieferling, Mateusz Waligóra (Zagadkowa niedziela)
+
Dodaj do playlisty
+

Magda Kieferling napisała książkę o tym, jak zasady z piaskownicy przenieść do pracy. Oto niektóre z nich: "Baw się z każdym", czyli poznaj i porozmawiaj ze wszystkimi w Twojej pracy, otoczeniu. "Mów i pokazuj, o co ci chodzi" - wbrew pozorom nie wszyscy rozumieją, że klarowna komunikacja jest podstawą. "Buduj relacje", czyli graj zespołowo oraz "Dziel się zabawkami", co oznacza po prostu, by pomagać innym.

materiały prasowe materiały prasowe

Mateusz Waligóra wiele razy docierał w swoim życiu do miejsc dzikich i niedostępnych. Bo taka jest Jego dusza. Wiele razy też siadał na spękanej, twardej ziemi, by wsłuchać się w bicie jej serca i puls. Wtedy wiedział, kim jest i co ma do zrobienia.

Mateusz Waligóra, fot. Alina Kondrat Mateusz Waligóra, fot. Alina Kondrat

– Kiedy ktoś mówi "Tego nie da się zrobić!", zawsze myślę o Mateuszu Waligórze, bo on potrafi wszystko – mówi Kasia Stoparczyk. Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie, bez wsparcia z zewnątrz, mongolską część Pustyni Gobi. Tym razem postanowił wędrować wzdłuż brzegów Królowej Polskich Rzek. I z tej wędrówki przyniósł nam skarby: piękne opowieści, których nikt nam nie odbierze.

Mateusz Waligóra "Szlak Wisły" Teaser/YouTube Dominik Szczepański

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Magda Kieferling (autorka książki "Efekt piaskownicy"), Mateusz Waligóra (podróżnik)
Data emisji: 22.11.2020
Godziny emisji: 9.05, 10,07

pr

Polecane