Muzyczna autonomia i samodzielność

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczna autonomia i samodzielność
Filip MiziaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W najnowszym programie, jak zwykle w całości poświęconemu polskiej muzyce, gośćmi Tomasza Żądy byli Maciej Zadykowicz, czyli Cały na czarno, Szymon Pejski oraz Filip Mizia. Nie zabrakło też utworów przesłanych pod adres debiuty@polskieradio.pl.


Nocti, Rogi Clush i Tomasz Żąda 1200.jpg
Trzy razy debiut, trzy razy emocje

– Robię wszystko sam: komponuję, piszę, produkuję. Zrobiłem minialbum i jestem w trakcie nagrań kolejnego singla, który ukaże się na początku przyszłego roku. Natomiast na razie nie zamierzam wydawać pełnego albumu – opowiada o swoich planach Maciej Zadykowicz, znany też jako Cały na czarno. – Praca z zespołem Manchester nie przeszkadza mi w pracy solowej. Mój projekt, jak powiedziałem, cały czas się tworzy – deklaruje.


Posłuchaj

1:39:42
Maciej Zadykowicz (Cały na czarno), Szymon Pejski, Filip Mizia (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

– Akurat u mnie miłość to jest bardzo radosna rzecz. I myślę, że udało mi się przekazać, że to pozytywna sprawa – mówi o swoim debiutanckim albumie "Piosenki o miłości" Szymon Pejski. – Ten album ma 29 minut. Można powiedzieć "zaledwie 29 minut", ale to rok ciężkiej pracy – opowiada.

– Pod względem tej multiinstrumentalności i samodzielnego nagrywania, to jestem trochę jak Lenny Kravitz, trochę Prince. Jestem wielkim fanem Prince'a, więc idę w tę stronę właśnie... – uśmiecha się muzyk.

Szymon Pejski – ZAGUBIONY/YouTube Szymon Pejski


– Te teksty przychodzą do mnie w najmniej oczekiwanym momencie i jeżeli to czuję, to przelewam myśli na papier. Tak powstają wyrywki codzienności, wspomnień, emocji. W dużej mierze też sam to muzycznie opracowuję – mówi Filip Mizia. – Piszę dosyć sporo i gdyby pozbierać to do kupy, mogłyby powstać dwa lub nawet trzy albumy. Jednak na razie z ekipą zastanawiamy się nad epką. I będziemy wydawać single – deklaruje.

Filip Mizia – Anima/YouTube Filip Mizia

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Maciej Zadykowicz (Cały na czarno), Szymon Pejski, Filip Mizia.
Data emisji: 17.10.2020
Godziny emisji: 17.10, 18.06

pr

Polecane