Wynajmij opiekuna dla swojego zwierzaka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wynajmij opiekuna dla swojego zwierzaka
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gajus

Dziś dbanie o zwierzęta nie sprowadza się wyłącznie do wizyt u weterynarza. Groomer - stylista zwierząt, zoopsycholog i behawiorysta to są już zawody rozpoznawalne, również związane z opieką nad naszymi zwierzęcymi przyjaciółmi. Coraz popularniejsi stają się również petsitterzy.


shutterstock_ostronosy 1200.jpg
Na spacerze z ostronosami

Zwierzę to radość i przyjemność, ale również – obowiązek. Jednak nie zawsze możemy mu sprostać i to z różnych powodów: choćby dlatego, że musimy spędzić dwa tygodnie w domu na kwarantannie. Wtedy okazuje się, że petsitter jest osobą absolutnie niezastąpioną.


Posłuchaj

4:32
Kim jest petsitter? (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Petsitter to osoba, która zajmuje się opieką nad zwierzętami w czasie, kiedy właściciele nie mogą tego zrobić: są w pracy, na ważnym spotkaniu czy nawet na wakacjach – opisuje swoją pracę Alina Bialik, petsitterka i behawiorystka. – Specjalizuję się w psach i kotach, ale są też tacy, którzy zajmują się ptakami, gadami, gryzoniami – tłumaczy.

Petsitter wyprowadzi zwierzę na spacer, pobawi się z nim, nakarmi, ale również pójdzie z nim do weterynarza albo do fryzjera. – W ostatnim czasie dużo wyjeżdżaliśmy. Prosiliśmy znajomych o opiekę nad naszym kotem, jednak nie chcieliśmy nadużywać ich uprzejmości, dlatego zatrudniliśmy petsittera –opowiada Anna Hardej, dziennikarka Czwórki.

– To bardzo ważne, bo nie martwimy się, że nasz zwierzak siedzi sam. Ważne jest też to, że wcześniej jest "wizyta zapoznawcza", podczas której sprawdzamy, czy zwierzę się nie boi nowego opiekuna – dodaje. 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Autor materiału reporterskiego: Kuba Jamrozek
Data emisji: 21.11.2020
Godziny emisji: 8.14

pr

Polecane