"Ojciec chrzestny" powraca w nowej wersji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ojciec chrzestny" powraca w nowej wersji
Francis F. Coppola stworzył nową wersję "Ojca chrzestnego III". Na zdjęciu: Al Pacino i Andy Garcia.Foto: mat. prasowe

Francis F. Coppola powrócił do prac nad "Ojcem chrzestnym"! Ta wiadomość zelektryzowała świat filmu, ale przede wszystkim krytyków i widzów. Amerykański reżyser nie nakręcił jednak kolejnej części sagi o rodzinie Corleone, a jedynie przemontował trzecią.


Magnezja 1200.jpg
"Magnezja" - wybuchowa produkcja Macieja Bochniaka

Zdarza się, że znani reżyserzy biorą na warsztat swoje najsłynniejsze filmy i montują je od nowa. Oznacza to zazwyczaj, że dorzucają kilka scen, które wcześniej zostały wycięte i wypuszczają na rynek z oznaczeniem "Wersja reżyserska". Fani są zachwyceni, a wytwórnia i reżyser mają godziwy zarobek. Tak zrobił m.in. Ridley Scott z kultowym "Blade Runnerem" (ma aż pięć wersji!), sam Coppola z "Czasem apokalipsy", a nawet Andrzej Wajda z "Ziemią obiecaną". Choć w tym ostatnim przypadku akurat nie dodano, a wycięto kilka scen.


Posłuchaj

2:38
Powstała nowa wersja "Ojca chrzestnego III" (Tu Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tym razem jednak Francis F. Coppola poszedł dalej: – Film ma inny początek i inne zakończenie, wiele scen zostało zamienionych miejscami. Myślę, że film dostał nowe życie: jest wyjaśnieniem tego, co znaczyły dwie pierwsze części – tłumaczy. 

– Nie jestem fanem zmieniania dobrego w lepsze, bo to zwykle kończy się katastrofą i szkodą dla oryginału – komentuje krytyk filmowy Artur Zaborski. Choć przyznaje, że akurat trzecia część "Ojca chrzestnego" jest tą najsłabszą, mocno odstającą od ducha i jakości dwóch pierwszych filmów. Więc może akurat to był dobry pomysł? 

Sam Coppola twierdzi, że zmienił film, bo od początku chciał, aby wyglądał inaczej. Nadał mu nawet nowy tytuł: "Coda. Śmierć Michaela Corleone". Będzie można go zobaczyć już na początku grudnia.

The Godfather. Coda: The Death of Michael Corleone – Official Trailer (2020) Mario Puzo/YouTube IGN


***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Marek Zaleski
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 18.14

pr

Polecane