Ania Szarmach: muzyka to mój drugi język

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ania Szarmach: muzyka to mój drugi język
Ania SzarmachFoto: Dariusz Kawka/PR

– Czerpię tyle, ile jest tylko możliwe od muzyków, od wokalistów i w ogóle od mądrych ludzi. Ponieważ muzyka to mój drugi język, chcę nim operować jak najpiękniej – mówiła w Trójce wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Ania Szarmach.


szarmach663.JPG
Frank McComb i Ania Szarmach w Trójce. Zobacz wideo!

Tworząca w stylu muzyki pop, soul i R&B Ania Szarmach ma na swoim koncie cztery albumy (najnowszy to "Shades Of Love" z 2016 roku) oraz współpracę z niezliczonymi artystami z Polski i spoza niej: Natalią Kukulską, Ewą Bem, a także producentem muzycznym Frankiem McCombem i perkusistą Davidem "Fingersem" Haynesem. Ostatni z wymienionych muzyków posiada niespotykany talent posługiwania się MPC, czyli samplerem, w taki sposób, że brzmi on jak akustyczna, "żywa" perkusja. 


Posłuchaj

50:53
Wszystkie inspiracje Ani Szarmach (Dzika karta: Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Jeżeli chodzi o MPC, jest to pionier, mistrz świata. Jest też świetnym bębniarzem, więc znakomicie gra na bębnach akustycznych. Jest taki koncert, gdzie gra wspólnie z Frankiem McCombem. David gra najpierw na normalnym zestawie bębnów, a w trakcie piosenki przechodzi do MPC. Jak zamkniesz oczy, nie słyszysz różnicy. Coś takiego robiliśmy też na moich koncertach – opowiadała wokalistka. – Zawsze otaczałam się świetnymi muzykami i wokalistami, bo oni mnie inspirują, bo mogę się od nich wiele nauczyć – stwierdziła.

Ania Szarmach - City Of Music (live session) feat. David "Fingers" Haynes/Agora Muzyka

Muzyka jest językiem, którego Ania Szarmach nie tylko uczy się od doświadczonych artystów, ale i którego tajniki przekazuje innym. Jako zawodowa wokalistka sprawdza się w roli instruktora sztuki wokalnej, m.in. w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Ośrodku Kultury Ochoty im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie. 

– Jestem bardzo ciekawa tego, jak rozwijać głos i co, w sensie psychologicznym, stoi za każdą śpiewającą osobą. Stosuję bardzo pozytywną mobilizację, żeby rozwinąć ludziom skrzydła. Każda przygoda z człowiekiem, który boryka się z jakimiś problemami ze śpiewaniem, jest dla mnie nauką. Praca dydaktyczna prężnie rozwija mnie jako wokalistkę, jako psychologa i człowieka – przyznaje rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

NaVi feat. Ania Szarmach - Nadejdzie jutro/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

W audycji Ania Szarmach zdradziła także, którzy artyści obudzili w niej miłość do jazzu oraz dlaczego lubi koncertować w Niemczech.

Lista utworów:

1. H.E.R. – "Hard Place"
2. Nick Sinckler – "Dlaczego"
3. Bartek Królik feat Udoo – "Chodź!"
4. Ania Szarmach –"City Of Music"
5. Natan Zale – "So Close"
6. Ania Szarmach feat. Frank McComb – "Rolling Stones"
7. Piotr Zubek – "Znalazłem Cię"
8. Mario Szaban – "Ryzyk Fizyk"
9. Billie Eilish & Khalid "Lovely"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Goście: Ania Szarmach (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 23.08

kr

Polecane