Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!
Leski i jego zespół na scenie TrójkiFoto: Jacek Konecki/PR

Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 


Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty sprawiają, że muzyka Leskiego stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzalesa. Artysta bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki analogowych syntezatorów z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami, które w wielu recenzjach postawiły go obok takich artystów jak Skubas czy Fisz. 

1 czerwca 2015 ukazał się debiutancki krążek Leskiego "Splot" pod patronatem Trójki, Empiku, CoJestGrane oraz kwartalnika "Male Men". Album został wydany przez Warner Music Poland i bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych. W 2016 roku Leski odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut.Leski "Splot" Leski "Splot"

Następca "Splotu" – drugi album songwritera, zatytułowany "Miłość. Strona B", ukazał się 1 czerwca 2018 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. 

(mat. promocyjne/kr)


. .

Polecane