Agnieszka Kobus-Zawojska – skazana na wioślarstwo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agnieszka Kobus-Zawojska – skazana na wioślarstwo
Agnieszka Kobus-ZawojskaFoto: PAP/Archiwum Kalbar

– Mamy wioślarską rodzinę. Można powiedzieć, że jestem niespełnioną ambicją mojego taty, ale dzięki temu mam dobre wyniki, bo mam wsparcie, jakiego on nie miał – mówiła w Trójce brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska.


Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski w rozmowie z Darkiem Matyją 1200 dm.jpg
Treningi dla amatorów wioślarstwa z Maciejem Zawojskim

Zanim bohaterka "Sportu pod Księżycem" poświęciła się w całości wioślarstwu, próbowała swoich sił w innych dyscyplinach, m.in. w gimnastyce, tenisie i narciarstwie. Jak przyznała, wiosła nie były jej miłością od pierwszego wejrzenia. Nadal pamięta spacer z rodzicami po warszawskich bulwarach, na którym spotkali Pawła Berka, czyli trenera Kajetana Broniewskiego – brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Barcelonie.


Posłuchaj

1:54:08
Wioślarstwo z pokolenia na pokolenie. Rozmowa z Agnieszką Kobus-Zawojską (Sport pod Księżycem/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Paweł Berek znał moich rodziców. Widząc mnie, powiedział: ona będzie trenować! Ja tupnęłam nogą i odparłam, że mi się to nie podoba i że nie chcę tego robić. A później sama wiosłowałam. Widocznie tak miało być – wspominała Agnieszka Kobus-Zawojska. – Mój tata wywierał na mnie presję, ale pomogło mi to – dodała.

Dziś wioślarka stara się podtrzymać sportowego ducha w najmłodszym pokoleniu – razem z mężem, a zarazem medalistą mistrzostw Europy Maciejem Zawojskim prowadzi cykl "Wiosła na Wisłę" – wioślarskie zajęcia rekreacyjne przeznaczone dla mieszkańców Warszawy w wieku powyżej 12 lat.

Agnieszka Kobus Zawojska - Dlaczego warto uprawiać sport?/Akademia Wioślarska Zawojskich

***

Tytuł audycji: Sport pod Księżycem
Prowadzą: Mateusz FusiarzKrzysztof Łoniewski
Gość: Agnieszka Kobus-Zawojska (wioślarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy)
Data emisji: 13.11.2020
Godzina emisji: 0.05

Polecane