Wnikliwa biografia Johna Lennona

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wnikliwa biografia Johna Lennona
John LennonFoto: mat. promocyjne

Biografia pióra Philipa Normana to nowe spojrzenie za kulisy życia i muzyki tego kultowego artysty. Książka honoruje 70. rocznicę urodzin i 30. rocznicę śmierci Johna Lennona.

Kim był John Lennon? Ikoną popkultury, pacyfistą, poetą, genialnym kompozytorem, pisarzem, performerem, czy ojcem, który w 1975 roku zrezygnował z pracy, by wychowywać syna?

Biografia pióra Philipa Normana to nowe, wnikliwe spojrzenie za kulisy jego życia i muzyki. Książka bogata w wiele faktów, rozpoczyna się na długo przed przyjściem Lennona na świat, opisuje jego niepokorne dzieciństwo, pierwsze kroki w muzyce, oszałamiającą karierę The Beatles, solowe zmagania ze sztuką, życiem prywatnym i trudnymi emocjami; kończy tragiczną śmiercią artysty od kuli szaleńca 8 grudnia 1980 roku. Wywiadów do książki udzielili między innymi: Yoko Ono, Paul McCartney, George Martin, a także syn artysty, Sean Lennon.

Autor Philip Norman jest dziennikarzem i pisarzem, autorem bestsellerowej i najbardziej znanej biografii The Beatles - "Shout!", biografii The Rolling Stones, Eltona Johna i Buddy'ego Holly'ego. W ciągu trzech lat pracy zebrał niezwykłą ilość nowych informacji, nawet o najbardziej znanych epizodach z życia Lennona. Z samym Lennonem spotykał się w latach 70. kilka razy, na zaproszenie Beatlesów od środka opisywał rozpad ich imperium Apple Corps.
Książka ukazała się 24 września 2010 roku.

Polecane