Rehabilitacja: tego nie można zaniedbać!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rehabilitacja: tego nie można zaniedbać!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmytro Zinkevych

Temat ważny, często dotyczący biegaczy amatorów. Wielu z nich ulega kontuzjom, czasami nawet na tyle poważnym, że kończy się to na stole operacyjnym. To oczywiście ich nie zniechęca, bo po "naprawie" prawie wszyscy wracają do treningów.


bieganie maseczka stock 1200.jpg
Podsumowanie kolejnego sezonu trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"

W tym miejscu pojawia się bardzo ważny problem: rehabilitacja. Jej absolutnie nie można zaniedbać! Składają się na nią dwa rodzaje działań: czynniki fizykalne (naświetlania, lasery etc.) oraz ćwiczenia.


Posłuchaj

2:47
Ważna rzecz - rehabilitacja (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Fizjoterapia to całość działań wykorzystywanych do przywrócenia pełnej sprawności operowanych lub rekonstruowanych struktur po zabiegu. Obejmują metody i techniki fizykalne wykorzystujące różne formy energii do przyspieszenia gojenia struktury, a potem ćwiczenia pozwalające bezpiecznie odbudować pełną sprawność – mówi były trener przygotowania motorycznego piłkarskiej reprezentacji Polski dr Remigiusz Rzepka.

– Formy fizykalne to m.in. wykorzystanie lasera, działanie różnego rodzaju pół elektromagnetycznych po to, aby lepiej goić i przyspieszać odbudowę struktury ciała – tłumaczy dr Rzepka. – Jednak nic nie zastąpi odpowiedniej pracy, która, ułożona w odpowiednią progresję, pozwoli odbudować sprawność i funkcje uszkodzonej struktury – dodaje.


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: dr Remigiusz Rzepka (były trener przygotowania motorycznego piłkarskiej reprezentacji Polski)
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 17.23

pr

Polecane