Broda największym skarbem mężczyzny. Czy styl "na drwala" nadal się podoba?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Broda największym skarbem mężczyzny. Czy styl "na drwala" nadal się podoba?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Nick Fedirko

W kalendarzach data 12 listopada to Światowy Dzień Drwala. Bycie drwalem współcześnie nie kojarzy się już jednak z pracą w pocie czoła z siekierą w dłoni, a z… okazałą brodą. Czy styl "na drwala" jest nadal w modzie? Sprawdzał to nasz reporter Paweł Turski.

moda dziewczyna makijaż 1200.jpg
Co w modzie? Niechlujny "grunge'owy smoky eyes" to hit nadchodzącego sezonu

Posłuchaj

2:23
Czy styl "na drwala" nadal podoba się kobietom? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Teoretycznie moda męska i damska zmienia się średnio dwa razy w roku. Moda na drwala (nazywanego mężczyzną lumberseksualnym) pojawiła się około 2004 roku, kończąc tym samym modę na mężczyznę metroseksualnego – podążającego za modą i korzystającego ze zdobyczy kosmetologii. Atrybuty drwala to flanelowa koszula, podarte spodnie, no i spory, niedbały zarost.

Posłuchaj

2:28
Wszystko, co drwal mieć powinien (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Brodą można bardzo dużo zmienić – wyszczuplić twarz, nadać jej kontury. Czasami u osób, które mają owalny kształt twarzy, brodą można tę twarz wyciągnąć, nadać agresywne rysy – mówi barber Daniel Górka, który jednocześnie podkreśla, że "broda drwala" nie jest dla każdego mężczyzny.

– Czasami trzeba po prostu odradzić klientowi zapuszczanie takiej brody, dlatego że nie jest tak gęsta. Zarost jest przerzedzony i nawet jeżeli broda będzie długa, nie będzie do końca ładnie wyglądała – tłumaczy. 

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: shutterstock.com/Roman Voloshyn Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Roman Voloshyn

Jak każda moda, i moda na drwala ewoluuje. – Ten drwal bardzo złagodniał, zrobił się bardzo seksowny. Ta broda nie jest już długa, zaniedbana, tylko podstrzyżona. Z drwali na pewno zostały nam tatuaże i dbanie o ciało – zauważyła Edyta Piasecka, stylistka. – Mężczyzna powinien mieć swój styl. Drwal czy nie drwal – mężczyzna po prostu powinien nas urzekać – podsumowała.

10 zaskakujących faktów o BRODACH [TOPOWA DYCHA]/Topowa Dycha

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Małgorzata Łukowska, Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 12.11.2020
Godziny emisji: 6.52, 7.19

kr

Polecane