Broda największym skarbem mężczyzny. Czy styl "na drwala" nadal się podoba?
2020-11-12, 07:11 | aktualizacja 2020-11-13, 07:11
W kalendarzach data 12 listopada to Światowy Dzień Drwala. Bycie drwalem współcześnie nie kojarzy się już jednak z pracą w pocie czoła z siekierą w dłoni, a z… okazałą brodą. Czy styl "na drwala" jest nadal w modzie? Sprawdzał to nasz reporter Paweł Turski.
Posłuchaj
Teoretycznie moda męska i damska zmienia się średnio dwa razy w roku. Moda na drwala (nazywanego mężczyzną lumberseksualnym) pojawiła się około 2004 roku, kończąc tym samym modę na mężczyznę metroseksualnego – podążającego za modą i korzystającego ze zdobyczy kosmetologii. Atrybuty drwala to flanelowa koszula, podarte spodnie, no i spory, niedbały zarost.
Posłuchaj
– Brodą można bardzo dużo zmienić – wyszczuplić twarz, nadać jej kontury. Czasami u osób, które mają owalny kształt twarzy, brodą można tę twarz wyciągnąć, nadać agresywne rysy – mówi barber Daniel Górka, który jednocześnie podkreśla, że "broda drwala" nie jest dla każdego mężczyzny.
– Czasami trzeba po prostu odradzić klientowi zapuszczanie takiej brody, dlatego że nie jest tak gęsta. Zarost jest przerzedzony i nawet jeżeli broda będzie długa, nie będzie do końca ładnie wyglądała – tłumaczy.
Jak każda moda, i moda na drwala ewoluuje. – Ten drwal bardzo złagodniał, zrobił się bardzo seksowny. Ta broda nie jest już długa, zaniedbana, tylko podstrzyżona. Z drwali na pewno zostały nam tatuaże i dbanie o ciało – zauważyła Edyta Piasecka, stylistka. – Mężczyzna powinien mieć swój styl. Drwal czy nie drwal – mężczyzna po prostu powinien nas urzekać – podsumowała.
10 zaskakujących faktów o BRODACH [TOPOWA DYCHA]/Topowa Dycha
***
Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Małgorzata Łukowska, Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 12.11.2020
Godziny emisji: 6.52, 7.19
kr