Jak namalować zekranizowanych "Chłopów"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak namalować zekranizowanych "Chłopów"?
"Pomalowany" kadr z ekranizacji "Chłopów" w reżyserii Doroty KobieliFoto: BreakThru Films mat. prasowe

Artyści malarze poszukiwani do filmu – nie jako aktorzy, ale jako ci, którzy film... namalują. Zakończyły się bowiem zdjęcia do ekranizacji "Chłopów" w reżyserii Doroty Kobieli. Teraz film trzeba przenieść na płótno.


twój vincent 1200.jpg
"Twój Vincent". Co robi kostiumograf w filmie animowanym?

Ale to nie wszystko: twórcy chcą połączyć różne elementy sztuki, nie tylko te kojarzone z kinematografią. Na całość tego niezwykłego dzieła składają się również gra aktorska, muzyka ludowa oraz młodopolskie pejzaże. Brzmi ciekawie? 


Posłuchaj

3:01
Oryginalna, malarska ekranizacja "Chłopów" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdjęcia zostały zakończone, teraz etap najtrudniejszy: malarze muszą namalować każdą klatkę filmu; 12 w każdej minucie, czyli łącznie niemal 80 tysięcy obrazów! – Malarz widzi scenę, zarejestrowane ujęcie i robi tego malarską interpretację – tłumaczy Sean Bobbitt, producent filmu. Namalowane sceny będą nawiązywały do malarstwa Młodej Polski.

Technikę animacji bazującą na obrazach olejnych zastosowano wcześniej w filmie pełnometrażowym tylko raz - w nominowanym do Oscara i Złotych Globów "Twoim Vincencie", którego producentem również był Sean Bobbitt. – To był film kameralny, a sceny były zazwyczaj pomiędzy dwoma aktorami. Teraz poprzeczka ma być zawieszona wyżej, bo jest o wiele więcej akcji, a film ma większy rozmach: jest bitwa w lecie, jest oczywiście wesele Boryny – tłumaczy.

Obsada filmu też robi wrażenie: główną rolę Jagny gra znana z serialu "Żmijowisko" Kamila Urzędowska. Jej partnerami są Mirosław Baka (Maciej Boryna) oraz znany z tytułowej roli w "Twoim Vincencie" Robert Gulaczyk (Antek Boryna). Na drugim planie pojawia się cała plejada gwiazd: m.in. Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa, Andrzej Konopka, Dorota Stalińska, Maciej Musiał, Lech Dyblik i Andrzej Mastalerz.

Chłopi – zwiastun koncepcyjny/YouTube BreakThru Films


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Marcin Jagiełowicz
Data emisji: 10.11.2020
Godzina emisji: 12.16

pr

Polecane