Wycieczka na "Titanica" za pół miliona

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wycieczka na "Titanica" za pół miliona
zdjęcie ilustracyjneFoto: .

Już ponad 100 lat legendarny liniowiec spoczywa na dnie Atlantyku. Na razie jego wrak widziało na własne oczy zaledwie kilka osób, w tym słynny reżyser James Cameron. Jednak już w przyszłym roku to ekskluzywne grono może się znacznie powiększyć. Aby do niego trafić, wystarczy wyłożyć "tylko" 125 tys. dolarów.


rzeka biebrza goniądz 1200.jpg
Pierwszy podwodny szlak turystyczny otwarty od 23 sierpnia

Podobno pieniądze leżą na ulicy. W tym jednak wypadku – na dnie morza. A dokładniej Oceanu Atlantyckiego, podobnie jak wrak "Titanica". Przez dziesiątki lat niedostępny, już w przyszłym roku stanie się celem podwodnych wycieczek.


Posłuchaj

3:00
Wycieczki do wraku Titanica (Tu Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Tam jest olbrzymie ciśnienie: jedynie batyskaf lub podobne urządzenie umożliwi obejrzenie tego, co tam spoczywa na dnie – mówi dr hab. inż. Andrzej Osadczuk, dyrektor Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. – To wielkie ryzyko zanurzanie się na takie głębokości, bo w razie jakieś awarii załoga ginie – dodaje.

Wyprawa do wraku Titanica 2017 HD lektor PL/YouTube Mr Otthy


Mimo niebezpieczeństwa już ponad 30 osób zdecydowało się zapłacić za tak niezwykłą i ekstremalną przygodę. – Ci, którzy zdecydowali się na zwiedzanie wraku "Titanica", wcześniej już decydowali się na inne, równie ekstremalne podróże: są np. klientami Virgin Galactic, czyli planują wycieczkę w kosmos –mówi Stockton Rush, właściciel firmy OceanGate Inc. i pomysłodawca tych podwodnych podróży.

Titanic ostateczny scenariusz film dokumentalny lektor PL/YouTube Extremely 


***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 9.11.2020
Godzina emisji: 17.16

pr

Polecane