Azyl dla czworonożnego weterana

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Azyl dla czworonożnego weterana
Szkolenie policyjnego psaFoto: dimitrisvetsikas1969/pixabay

Kupuje się je do służby, szkoli, pracuje z nimi: zabezpieczają mecze i imprezy, tropią przestępców i zaginione osoby. Po zapachu są w stanie zlokalizować narkotyki i podłożoną bombę. Psi i konni funkcjonariusze dbają codziennie o nasze bezpieczeństwo. A co potem?


shutterstock agresywny pies 1200.jpg
Zaklinacz psów - posłuchaj reportażu

W pewnym momencie – czy to z powodu wieku, czy stanu zdrowia – zwierzę przechodzi na zasłużoną emeryturę. Nie istnieją jednak żadne przepisy, które regulowałyby ich dalsze życie. Bywa np. tak, że emerytowany policyjny pies zostaje pod dalszą opieką swojego dotychczasowego właściciela. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a adopcja takiego zwierzęcia przez cywila nie jest prosta: potrzebny jest ktoś, kto zwierzę zna i rozumie jego zachowania.


Posłuchaj

11:31
Podziękowanie za służbę (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

To nie dawało spokoju grupie policjantów z województwa wielkopolskiego. W końcu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć miejsce, w którym dożywotnia opieka nad byłymi policyjnymi psami i końmi będzie formą podziękowania im za służbę. Tak powstał "Zakątek weteranów", w którym zwierzęta mogą spokojnie spędzić swoje ostatnie lata. Piękny teren z łąką i lasem wydzierżawiła bezpłatnie jego właścicielka, Krystyna Nowakowska.

Konie i psy policyjne/YouTube Policja Warszawa

***

Tytuł reportażu: "Czworonożni emeryci"
Autorka: 
Grażyna Wielowieyska 
Data emisji: 9.11.2020
Godzina emisji: 14.14 

pr

Polecane