Fascynujące reportaże z Turcji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fascynujące reportaże z Turcji
Okładka książki Zabójca z miasta moreli. Reportaże z TurcjiFoto: źr.mat.prasowe

"Zabójca z miasta moreli" Witolda Szabłowskiego to opowieść o kraju rozdartym między tęsknotą za Europą, a eurosceptyzmem.

Posłuchaj

Michał Nogaś o książce Zabójca z miasta moreli
+
Dodaj do playlisty
+

Witold Szabłowski pracował jako dziennikarz CNN Turk, teraz opisuje Turcję na łamach "Dużego Formatu". Właśnie ukazała się jego książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji".

Autor podróżując po Turcji starał się poznać dwoistą naturę kraju rozdartego między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętego jednocześnie konserwatyzmem i nowoczesnością.

Na kartkach książki Szabłowskiego przewija się cały korowód niezwykle barwnych postaci. Bohaterami jego opowieści są m.in. imigranci z Afryki, młode dziewczyny obawiające się zabójstw honorowych oraz bracia Ali Ağcy. Witold Szabłowski pokazuje zupełnie nowe, czasem zabawne, a czasem bardzo nieprzyjemne oblicze tego kraju.

- To się może wydać komuś dziwne, że słowa potrafią tak mocno ująć, ale zapewniam, od tej książki nie można się oderwać aż do 206 strony, czyli do samego końca! - opowiadał w audycji Trójkowy Znak Jakości Michał Nogaś.

Książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji" Witolda Szabłowskiego ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

KONKURS

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać książkę "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji", proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak po turecku brzmi słowo "morela"?

Prawidłowe odpowiedzi proszę wysyłać na adres kultura.konkurs@polskieradio.pl

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Konkurs został zakończony.

(usc,na podst.mat.prasowe,Trójka)

Polecane