Dla PO najważniejsza jest propaganda

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dla PO najważniejsza jest propaganda
M.Błaszczak i J.Kaczyński Foto: fot. pis.org.pl

- Komisja Europejska broni nas przed rządem Donalda Tuska w sprawie umowy gazowej, a dług publiczny rośnie - skrytykował Platformę Obywatelską Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS.

Posłuchaj

Standardy PO to propaganda
+
Dodaj do playlisty
+

TNS OBOP na zlecenie programu "Forum" w TVP Info przeprowadził sondaż poparcia dla partii politycznych. Platforma Obywatelska otrzymała 52% , Prawo i Sprawiedliwość 25% głosów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 20%. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak stwierdził, że nie można tego badania uznać za miarodajne, gdyż spośród 1000 badanych osób połowa odmówiła odpowiedzi na pytania. - Poparcie dla PiS jest stabilne, nic złego się nie dzieje - zapewnił. I dodał - Jeden sondaż to nie sondaż, zobaczymy jaka będzie tendencja.

W niedzielę 12 września, w TVP1 w programie „Bronisław Wildstein przedstawia”, gościem był profesor Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina. Komentował on przebieg śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prof. Andriej Iłłarionow stwierdził, że „są poważne powody aby sądzić, że informacje tam podane (w stenogramie rozmów pilotów TU-154M - przyp. red.) nie odpowiadają rzeczywistości."

Odnosząc się do do tej rozmowy Błaszczak zauważył, że nie można pogodzić się z tezą Donalda Tuska, iż powinniśmy zaufać Rosjanom i czekać. - Śledztwo jest prowadzone opieszale, a komisja międzynarodowa jest w istocie komisją sowiecką - stwierdził przewodniczący. Są wątpliwości co do przebiegu lotu, a czarne skrzynki wciąż nie zostały przesłane do Polski.

Według nieoficjalnych informacji Platforma Obywatelska poprze kandydaturę Jacka Karnowskiego na prezydenta Sopotu. Przypomnijmy, że na Karnowskim ciążą zarzuty prokuraturskie o korupcję. - Pamiętam wypowiedź Tuska o tym, że Jacek Karnowski nie powinien być prezydentem Sopotu - zauważył  Mariusz Błaszczak, odnosząc się do tej kandydatury. - Standardy w PO są tylko wtedy, gdy wymaga tego propaganda - dodał.

 

(asz)

Polecane