Podsumowanie kolejnego sezonu trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podsumowanie kolejnego sezonu trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: faboi/shutterstock

To był trudny, pandemiczny sezon, ale mimo to udany. Wszystko wskazuje na to, że aktywność fizyczna jest silnym zabezpieczeniem organizmu przed koronawirusem. Także z tego powodu jest zalecana przez lekarzy i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Akcja "Biegam, bo lubię" tradycyjnie zaczyna się w okolicach marca-kwietnia. W tym roku był to czas pierwszego szczytu pandemii, dlatego zajęcia zostały dostosowane do zaleceń bezpieczeństwa. Prowadzone były zajęcia zdalne, co się okazało doskonałym pomysłem. 


Posłuchaj

4:33
Podsumowanie tegorocznego sezonu akcji (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Po okresie, kiedy obostrzenia zaczęły znikać, zaczęliśmy prowadzić regularne zajęcia na stadionach. Pojawiło się na nich ponad 30 tys. osób w całej Polsce. I to nas cieszy! – opowiada współgospodarz audycji i współorganizator akcji Paweł Januszewski.

– Zakładamy, że w przyszłym roku akcja będzie się odbywała normalnie. Nawet jeśli będą pandemiczne utrudnienia, to i tak planujemy, aby słuchaczom i biegaczom z akcji "Biegam, bo lubię" dać taką możliwość. To są zajęcia na świeżym powietrzu, a grupy treningowe na tyle małe, żeby zachować potrzebną odległość na stadionie – dodaje.

Zajęcia sportowe dla dzieci na świeżym powietrzu – SportGeneracja/YouTube Biegam Bo Lubię


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 17.24


pr


Polecane