Działalność Filharmonii Łódzkiej w cieniu koronawirusa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Działalność Filharmonii Łódzkiej w cieniu koronawirusa
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii ŁódzkiejFoto: materiały promocyjne

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród muzyków Filharmonii Łódzkiej skłoniły placówkę do odwołania koncertów i zmian w repertuarze. – Czuję się trochę, jakbym sterował wycieczkowcem na niewielkim jeziorze – wyznał w Trójce dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben, który zdradził także plany instytucji na najbliższe tygodnie.

Posłuchaj

4:36
Dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben o pandemii i planowanych koncertach (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Wirus jest w grze"

– Ci, którzy zachorowali wtedy już są już w bardzo dobrej kondycji i niebawem wrócą do pracy, natomiast wirus jest w grze. Niestety są kolejni zakażeni, którzy musieli udać się na kwarantannę, mają potwierdzone testy dodatnie. To nie jest łatwa sytuacja, ale dajemy radę – opowiadał Tomasz Bęben. – Po ostatnich doświadczeniach muzyków nie ma mowy o tym, by któryś z nich nieopatrznie zmniejszał dystans. Również nasi słuchacze są bardzo zdyscyplinowani i dzięki im za to – dodał.

"

🔴 Nadal gramy dla 25% widowni. W związku z objęciem Łodzi od soboty tzw. czerwoną strefą, informujemy, że nadal...

Opublikowany przez Filharmonia Łódzka Piątek, 16 października 2020

Zmiany w repertuarze

W piątkowy wieczór 30 października mieliśmy usłyszeć symfonie Mozarta, jednak i tu pandemia pokrzyżował plany pracowników Filharmonii Łódzkiej. Zamiast tego możemy spodziewać się III Symfonii Es-dur "Eroica". Skąd ta zmiana? 

– Inspirując się decyzjami innych dyrektorów filharmonii,  w których pracują chóry, zdecydowaliśmy z szefem artystycznym Pawłem Przytockim, że nie zostawimy dwóch zespołów na jednej estradzie. Chór przejawi swoją aktywność na początku listopada – odpowiedział gość Piotra Łodeja.

W Dzień Niepodległości ze specjalnym występem

11 listopada we środę o 19.00 w Filharmonii Łódzkiej będzie można usłyszeć recital fortepianowy Aleksandry Świgut – wybitnej młodej pianistki pochodzącej z Nowego Sącza, a według Tomasza Bębna – "osoby o niezwykłym talencie i emocjonalności". – Z panią Aleksandrą mieliśmy już okazję współpracować wcześniej. Chopin i Szymanowski to wspaniały repertuar. Myślę, że melomani wrócą do domów niesieni rękami muzyki w interpretacji pani Aleksandry – zapowiedział dyrektor placówki.

Aleksandra Świgut – Concerto in F minor, Op. 21 (final)/Chopin Institute

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Tomasz Bęben (dyrektor Filharmonii Łódzkiej)
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 13.40

kr

Polecane