Przeszukiwacze zapomnianych kieszeni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przeszukiwacze zapomnianych kieszeni
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lada Sher/Shutterstock

Najlepszy jest pawlacz albo głęboka, górna półka: tam zazwyczaj chowamy ubrania, których nie nosimy, gdyż, zależnie od pory roku, są albo za ciepłe, albo za zimne. Upchnięte przez pół roku, wreszcie doczekują się swojego czasu i zostają wyciągnięte na światło dzienne. Teraz one będą królować!

Jesień i wiosna to dwa momenty w roku, kiedy zmieniamy garderobę – z letniej na zimową lub na odwrót. I to jest zarazem ten czas, kiedy... sięgamy do przepastnych kieszeni wyciągniętych właśnie płaszczy, kurtek i spodni. I okazuje się, że można tam znaleźć prawdziwe skarby!


Posłuchaj

2:48
Skarby ukryte w kieszeniach (Tu Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

A co najczęściej? Paragony, drobne pieniądze lub pamiątki z wakacji w formie biletów zagranicznej komunikacji miejskiej. Te ostatnie często potrafią przywołać wzruszające wspomnienia. Z kolei paragony prowokują do zastanowienia, gdzie są te rzeczy, które wtedy kupiliśmy?

W pralniach sprawdzanie kieszeni to rutynowe działanie przed uruchomieniem maszyny: – Znajdujemy bardzo dużo wizytówek, długopisy, ale także bardzo cenne pióra. Oraz dokumenty: prawa jazdy, dowody osobiste – wylicza jedna z pracownic.

***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 16.43

pr

Polecane