Wygranymi są komitety lokalne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wygranymi są komitety lokalne
Mariusz Błaszczak Foto: Wojciech Kusiński/PR

Cztery lata temu w wyborach samorządowych najwięcej głosów oddano nie na reprezentantów partii politycznych, lecz na kandydatów lokalnych komitetów. Jak będzie w tym roku?

Posłuchaj

Wygranymi są komitety lokalne
+
Dodaj do playlisty
+

W Pulsie Trójki gościli Mariusz Błaszczak z PiS i Marek Wikiński z SLD. Obaj zgadzają się, że wybory samorządowe mają swoją specyfikę i wielkie partie często przegrywają z lokalnymi inicjatywami wyborczymi. Wiceszef klubu Lewicy podkreśla, że o ile formuła wyborów do sejmików przypomina nieco wybory parlamentarne, o tyle w wyborach na wójtów i burmistrzów głosuje się na konkretnego człowieka. – Liczy się kandydat, który ma coś do zaproponowania mieszkańcom, który dowiódł, że jest kompetentny i odpowiedzialny – mówi Wikiński.

Mariusz Błaszczak zaznaczył ,że PiS przygotowało osobne programy dla poszczególnych województw, powiatów i gmin. Nie chciał zdradzać jednak szczegółów, nie ujawnił także nazwiska kandydata na stanowisko prezydenta Warszawy – Jest jeszcze czas, nie znamy jeszcze nawet dokładnego terminu wyborów – stwierdził.

Szef klubu parlamentarnego PiS odmówił natomiast komentarza w sprawie zawieszenia Elżbiety Jakubiak w prawach członka partii.

(bg)

Polecane