Piotr Domalewski: lubię niegłupią rozrywkę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Domalewski: lubię niegłupią rozrywkę
Piotr Domalewski.Foto: Photo: PAP/Rafał Guz

Już jego debiut narobił wiele zamieszania: "Cicha noc" zdobyła najważniejsze, najbardziej prestiżowe nagrody w kraju. Niedawno na ekrany wszedł drugi film Piotra Domalewskiego, "Jak najdalej stąd", który też został bardzo dobrze przyjęty. Jakie ma plany na przyszłość?

– Lubię filmy, które określam jako "niegłupia rozrywka" i sam takie filmy robię. Bo "Jak najdalej stąd" jest dla miłośników kina autorskiego, kina z przesłaniem, ale poziom humoru czy ironii, który jest w bohaterach i dialogach, powoduje, że jest on także dla widzów, którzy idą do kina, aby się rozerwać – mówi o swoim drugim filmie Piotr Domalewski.


Posłuchaj

3:42
Reżyser Piotr Domalewski opowiada o swoich planach (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednak reżyser nie spoczywa na laurach: przymusową przerwę związaną z sytuacją pandemiczną wykorzystał na pracę przy nowych projektach. – Jesteśmy na etapie montażu 8-odcinkowego serialu "Sexify", który wg mojego scenariusza nakręciliśmy dla Netfliksa z Kaliną Alabrudzińską. To historia o trzech studentkach politechniki, które chcą stworzyć apkę dla kobiet i odnieść sukces – opowiada.

– Prawdę mówiąc nie wiem, kiedy "Sexify" będzie miał premierę. Równocześnie zacząłem już prace scenariuszowe nad filmem o sprawie Nangar Khel. I wydaje mi się, że to właśnie będzie moja trzecia fabuła – dodaje Piotr Domalewski.

Jak najdalej stąd - zwiastun/YouTube forumfilmpoland

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Domalewski (reżyser)
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 12.44

pr

Polecane