Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki
Patrycja KosiarkiewiczFoto: PR

W dzisiejszej audycji zagrali debiutanci: zespoły Chmury oraz Vincent Theo. Oba z Krakowa, ale stylistycznie niezwykle różne. Pojawili się również muzycy z dorobkiem. Maciej Vino Winogrodzki dopiero przygotowuje drugi album, ale nowa płyta Patrycji Kosiarkiewicz pojawi się za cztery dni!

– Od pewnego czasu przymierzamy się mocno, aby skompletować naszą pierwszą płytę, która będzie się nazywała "Piekło i niebo". A Chmury są gdzieś między jednym a drugim... Mamy dość zróżnicowany repertuar, co wynika z tego, że każdy z nas jest z innej bajki – mówi Lech Walicki, wokalista zespołu Chmury. – Poznaliśmy się przez internet, każdy z nas szukał innych muzyków i tak się spotkaliśmy. Staramy się jak najwięcej grać, występować, brać udział w festiwalach – dodaje.


Posłuchaj

45:24
Zespół Chmury i zespół Vincent Theo (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

– Ciężko mi powiedzieć, czy się czymś/kimś inspirujemy tak szczególnie. Każdy z nas jest inny, każdy z nas słucha czegoś innego – odpowiada na pytanie o źródła inspiracji Julia Furmanik z zespołu Vincent Theo, kolejnego debiutanta. – Nasza muzyka to trochę smęty, trochę nie. Na pewno to nie jest klasyczny rock i to, co się teraz słucha – śmieje się.

Vincent Theo – Morze [Official Video]/YouTube Vincent Theo Official


– Zespół powstał w 2019. Długie były poszukiwania, długo skład zbieraliśmy, ale się udało: chłopaki są niesamowici! Różnimy się bardzo, często różnią się nasze zdania, ale myślę, że to wychodzi nam na dobre – dodaje wokalistka.


W drugiej części programu pierwszym gościem jest Vino, czyli Maciej Winogrodzki. Od nagrania jego pierwszej płyty, "Human Energy", przy której tworzeniu towarzyszyli mu m.in. muzycy grający z Edytą Bartosiewicz – Maciej Gładysz i Krzysztof Poliński – minęło już kilka lat. Teraz Vino przygotowuje się do kolejnego wydawnictwa.


Posłuchaj

49:53
Maciej Vino Winogrodzki, Patrycja Kosiarkiewicz (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

– Teraz mieszkam w Świnoujściu, gdzie mam własne studio, ba, nawet COVID – to wszystko sprzyja pracom nad druga płytą. Utwory już są napisane od dawna – opowiada muzyk. I obiecuje, że będzie o postępach w jej tworzeniu informował na bieżąco.

VINO – Bez Ciebie/YouTube Vino Official


Z kolei najnowszy album Patrycja Kosiarkiewicz "Ogólnie chodzi o to" ukaże się już w środę, 28 października. Promujący go najnowszy singiel, "Nadmiar", ukazał się dosłownie kilka dni temu.

Patrycja Kosiarkiewicz – Nadmiar/YouTube Patrycja Kosiarkiewicz


Zapytana, o jaki nadmiar chodzi, odpowiada bez wahania: – Nadmiar wszystkiego, ale najbardziej tego, co próbujemy do siebie przytulić. Tych wszystkich dóbr, tych rzeczy, za którymi biegniemy, a które okazują się całkowicie puste, które nie mają sensu. Może warto znaleźć jakiś dystans w tym wszystkim, jakiś oddech.

– Cała ta płyta jest taka. Jest opowieścią jak się w tym wszystkim odnaleźć, jak przetrwać, jak wyjść z tego bez zadraśnięć – dodaje.

Patrycja Kosiarkiewicz – Ale (Official Video)/YouTube Patrycja Kosiarkiewicz


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Lech Walicki (wokalista zespołu Chmury), Julia Furmanik (wokalistka, skrzypaczka zespołu Vincent Theo), Maciej Vino Winogrodzki, Patrycja Kosiarkiewicz
Data emisji: 24.10.2020
Godziny emisji: 17.11, 18.07

pr

Polecane