"Książę Trójmiasta" kontra media publiczne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Książę Trójmiasta" kontra media publiczne
Gdynia, 15.10.2020. Dom byłego prezesa Prokomu Ryszarda K. Foto: PAP/Adam Warżawa

31-letni syn miliardera Ryszarda Krauzego – zwany księciem Trójmiasta – brutalnie pobił operatora Telewizji Polskiej, który w żaden sposób nie łamał prawa.

Filmowanie w miejscach publicznych przed prywatnymi posesjami jest dozwolone, ale mimo to na operatora wylał się internetowy hejt. W niektórych mediach wspierających totalną opozycję zaczęło się wybielanie agresora i przedstawianie go wręcz jako ofiarę prowokacji pracownika mediów publicznych. Wszystko dzieje się w atmosferze skandalu dotyczącego Ryszarda Krauzego i Romana Giertycha. Sprawa dotyczy przywłaszczenia i wyprowadzenia 92 mln zł ze spółki deweloperskiej. 


Posłuchaj

12:50
Operator TVP pobity przez syna gdyńskiego biznesmena. Reportaż Andrzeja Urbańskiego (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do zdarzenia doszło we czwartek 15 października przed domem Ryszarda Krauze w Gdyni na Kamiennej Górze po tym, jak agenci CBA skończyli przeszukania i wyprowadzili biznesmena. – Wydawało się, że wszystko się już skończyło. Wszystkie ekipy zdążyły już odjechać, a my rozmawialiśmy przed samochodem. Podszedł do nas mężczyzna w dosyć awanturniczym nastroju, wdał się z utarczkę słowną w Rafałem, no i doszło do rękoczynów – relacjonuje jeden ze świadków incydentu.

Wskutek pobicia operator gdańskiego oddziału TVP doznał urazów głowy i klatki piersiowej. – Jestem pod stałą opieką lekarza internisty i neurologa. Po takim uderzeniu dopiero po dwóch-trzech tygodniach będzie wiadomo, jakie tak naprawdę są te obrażenia mówił.

– Sprawa bandyckiego zachowania Aleksandra K. zdominowała sytuację związaną z niejasnymi, zdaniem prokuratury, operacjami pomiędzy spółkami z holidingu Prokom Investments – podsumował Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł reportażu: "Książę Trójmiasta"
Autor reportażu: Andrzej Urbański
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 14.15

kr

Polecane