Popłynąć daleko, daleko. Aż poza horyzont

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Popłynąć daleko, daleko. Aż poza horyzont
47-dniowy rejs na żaglowcu "Fryderyk Chopin" może okazać się wspaniałą przygodą życiaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Tym razem zaczniemy od opowieści o podróżach: tych wymarzonych, niezwykłych i, jak się okazuje, całkiem możliwych do zrealizowania, nawet w czasie roku szkolnego, a potem będzie już tylko ciekawiej: dr Tomasz Rożek odpowie na bardzo trudne pytania.  Będzie też  ważna rozmowa o tym, gdzie i do kogo mogą się zwrócić o pomoc dzieci, które są w trudnej sytuacji.

Każdy marzy o ciekawej, niezwykłej wyprawie. Takiej dalekiej, gdzieś poza horyzont. I okazuje się, że można to marzenie spełnić, żeglując przez ocean na krańce świata! W jaki sposób? Zapisując się do Niebieskiej Szkoły na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin!


Posłuchaj

1:46:20
Niebieska Szkoła na żaglowcu "Fryderyk Chopin" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Prowadzimy rejsy edukacyjne dla młodzieży, która szuka czegoś ciekawego, nowego doświadczenia. Młodzież opuszcza normalną szkołę i przez kilka tygodni żegluje po świecie, odwiedzając różne, fascynujące miejsca. Nie oznacza to, że ma przerwę w nauce. Lekcje są prowadzone na lub pod pokładem. A codziennością są też różne obowiązki żeglarskie – opowiada Tadeusz Rudzki z Niebieskiej Szkoły.

Bartłomiej Skwara - STS Fryderyk Chopin/YouTube Niebieska Szkoła


– Statek płynie całą dobę, więc trzeba go obsługiwać noc i dzień. Wszyscy są podzieleni na grupy, czyli wachty, które dyżurują po cztery godziny. Ale jest też czas, kiedy wszyscy się spotykają: tak jest np. codziennie o godz. 8 rano podczas podniesienia bandery na rufie – tłumaczy Tadeusz Rudzki.

2020-05-01 Chopin – Niebieska Szkoła 25/YouTube Paweł Schmidt


***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Tadeusz Rudzki (Niebieska szkoła), Anna Czołnik (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę), dr Tomasz Rożek (popularyzator nauki)
Data emisji: 18.10.2020
Godzina emisji: 9.06

pr

Polecane