Spotkania, które zmieniają spojrzenie na świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spotkania, które zmieniają spojrzenie na świat
Piosenkarka i aktorka Joanna Rawik Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Zdarzają się spotkania, które wpływają na nasz sposób myślenia, które otwierają nam oczy. Anna Popek ostatnio miała dwie takie rozmowy - obie z kobietami w wieku dojrzałym. I właśnie o nich opowiada.

Anna Kufel-Dzierzgowska jest archeologiem i entuzjastką dalekich wypraw. W zeszłym roku została wyróżniona nagrodą im. Benedykta Polaka za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze. – Było to dla mnie zaskoczenie, bo podróżowanie dla mnie jest samą przyjemnością, a na ogół nikogo się nie nagradza za przyjemności – powiedziała Anna Kufel-Dzierzgowska. 


Posłuchaj

3:58
Spotkanie z Anną Kufel-Dzierzgowskąa i Joanną Rawik (Program obyczajowy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ostatnią ze swoich podróży odbyła do Kirgistanu i Uzbekistanu, mając ponad 80 lat. I chociaż w jej trakcie pechowo złamała nogę w kostce, nie zakłóciło to jej planów: po założeniu gipsu, dalszą część wycieczki objazdowej spędziła na wózku, ale nie pominęła żadnego z planowanych punktów. Pani Anna ma już wykupiony bilet na kolejną wycieczkę - w roku 2022.

Drugą rozmówczynią Anny Popek była Joanna Rawik, która urodziła się w 1931 r. w Czerniowcach na terenie dzisiejszej Rumunii. Tam uczęszczała do liceum, gdzie zafascynowała się piosenkami Edith Piaf. To była miłość na całe życie. 

Po przyjeździe do Polski została piosenkarką, a w jej repertuarze pojawiły się oczywiście utwory z repertuaru francuskiej piosenkarki. Pani Joanna była również bardzo aktywna jako dziennikarka: pisała do magazynów, prowadziła audycje radiowe, napisała kilka książek, w tym - o Edith Piaf.

Polifonie – Joanna Rawik część 1/YouTube Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego


***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 6.24

pr

Polecane