Renata Przemyk: dałam radę, choć nie było łatwo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Renata Przemyk: dałam radę, choć nie było łatwo
Renata Przemyk w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

Nasz gość przez lata krył za potężnym głosem ogromną niepewność i wrażliwość. - Miałam przeświadczenie, że muszę się pojawić na scenie i że jeśli tam się uda, to ze wszystkim się uda - opowiada Katarzynie Stoparczyk.

W ukrywaniu prawdziwej siebie pomagała jej czerń. Dorastała w czasach, gdy było dużo szarości. Wtedy nawet ta czerń się wyróżniała i była bardziej kolorowa. Nosiła fryzury, jakich nie miał nikt inny. Od zawsze uwielbiała wyskoczyć z tłumu i mocno zaznaczyć swoją odmienność. 

– Mieliśmy bardzo dużą potrzebę zaznaczania swojej odmienności, bo wciskano nas jak kostki brukowe w równą przestrzeń. Moja wrodzona przekora jakoś musiała sobie z tym poradzić – mówi Renata Przemyk.


Posłuchaj

50:09
Renata Przemyk szczerze o sobie samej (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jej pierwszy pseudonim artystyczny brzmiał Ulrika von Dietrichstein. Nawet w ten sposób okazywała bunt. Przyznaje, że jest mistrzynią w zadręczaniu się, choć można odnieść wrażenie, że z wiekiem złagodniała. Już jako nastolatka pisała wiersze. Nie było tego dużo. Potem zaczęła tworzyć piosenki, a za pierwsze zarobione w życiu pieniądze kupiła gitarę. Studiowała bohemistykę, ale jej życie w końcu zdominowała muzyka.

– Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka o osobach wysoko wrażliwych. Zaczęłam czytać i zauważać, że faktycznie bywam nadwrażliwa, egzaltowana, przeżywam zbyt mocno. Pomyślałam, że ciężko jest ze mną chyba wytrzymać. Czasem sprawiało to trudność nawet mnie samej. Mówiłam sobie wtedy, że to dobrze dla artysty, bo jestem przez to ciekawsza dla słuchacza. Prywatnie bywało jednak ciężko. Miałam przeświadczenie, że muszę się pojawić na scenie i że jeśli tam się uda, to ze wszystkim się uda. Dałam radę, choć nie było łatwo – wyznaje Renata Przemyk.

Renata Przemyk - Kłamiesz/RenataPrzemykVEVO

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Renata Przemyk (wokalistka)
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 13.07

ml

Polecane