Kolorowa mapa teatrów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kolorowa mapa teatrów
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock / Melinda Nagy

Na razie – jest żółto-czerwona. To – oczywiście – dotyczy całej Polski, nie tylko teatrów. Nie mogąc ogarnąć owej całości, koncentrujemy się w tym wydaniu "Klubu Trójki" na teatrach.

Od 11/12 marca do 5/6 czerwca były zamknięte. 6 czerwca nastąpiło tzw. odmrożenie. Część teatrów zdecydowała się mimo "obostrzeń"/reżimu sanitarnego wrócić do gry. Niewielka ich liczba zdecydowała się dać latem premiery, czyli dokończyć sezon. Pozostała część czekała na rozpoczęcie sezonu nowego.

Entuzjazm twórczy trwał krótko, gdyż już pod koniec września pojawiły się pierwsze problemy, które zmusiły dyrektorów teatrów do podjęcia decyzji, której obawialiśmy się, obserwując wakacyjny ruch.

Co dalej, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Posłuchaj

48:03
Teatr w czasach epidemii (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Co dla teatrów oznacza znalezienie się w "żółtej" strefie, a, co – w "czerwonej"? Jakich tego konsekwencji mogą spodziewać się aktorzy/reżyserzy oraz – oczywiście – widzowie?

15 października miała odbyć się konferencja zespołu eksperckiego ds. sytuacji teatrów, powołanego przy Instytucie Teatralnym. Jej termin 13 października został przesunięty.

W krótkim czasie "Klubu Trójki" trudno przeprowadzić konsultacje na większą skalę. Widzom jednak należą się podstawowe informacje. Nie wszyscy śledzą bowiem liczne komunikaty, płynące z tych teatrów, które znalazły się w trudnej sytuacji. Potrzebny jest też nam – nie tylko ludziom teatru – głos, apelujący o rozsądek, ale też – uspokajający. Panika jest nam natomiast zdecydowanie niepotrzebna. "Zdrowy duch" sprzyja bowiem "zdrowemu ciału".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca:
 Wojtek Dorosz
Goście: Elżbieta Wrotnowska-Gmyz (dyrektorka Instytutu Teatralnego), Marta Miłoszewska (Gildia Reżyserów), Jacek Głomb (dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy), Romuald Wicza-Pokojski (dyrektor Opery Bałtyckiej)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 21.07

Polecane