Gry planszowe i rozwój osobisty. Jak planszówki rozwijają nasze kompetencje?
2020-10-16, 00:10 | aktualizacja 2020-10-16, 15:10
Umiejętność radzenia sobie z porażką, praca pod presją czasu, logiczne myślenie, współpraca, autoprezentacja czy trening wyobraźni – to tylko kilka kompetencji, które rozwijają gry planszowe i szkoleniowe. W jaki sposób na co dzień wykorzystywać gry planszowe? W co grać? Po jakie tytuły sięgać? Czy zabawa poprzez gry naprawdę może zmieniać nasze życie? Jak pasją do gier zarażać innych?
Rynek planszówek w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Od dawna już gry przestały być kojarzone wyłącznie z dziecięcą zabawą. Sięgają po nie dorośli, którzy liczą na dobrą zabawę w gronie znajomych, ale również psychologowie, trenerzy i szkoleniowcy.
Posłuchaj
– Gry przede wszystkim ćwiczą naszą pamięć. To jest swoista siłownia dla naszego mózgu, naszej kreatywności, spostrzegawczości. więc jeśli ktoś chce się odciąć od tego świata, proponuję zatopić się w jakiejś grze, która wywoła u niego milion emocji – mówi Magdalena Zgódka trener biznesu, coach, specjalistka gier szkoleniowych.
Nie jest też prawdą, że gry planszowe są wyłącznie dla dzieci, a "poważni ludzie" się nimi nie interesują. Jak się okazuje, gry są niezwykle wszechstronne i można je wykorzystywać w różny sposób: – Jest wiele gier rodzinnych, które można stosować również jako gry szkoleniowe albo gry rozwojowe – wskazuje Magdalena Zgódka. – Mam w domu gry, które są grami coachingowymi. To zwykłe gry, jednak dodając kilka elementów można je przekształcić i wprowadzić na szkolenie – tłumaczy.
Gry na początek – od czego zacząć. Gry planszowe dla początkujących/YouTube ON TABLE Gry planszowe
***
Audycja publicystyczna
Autor: Jakub Jamrozek
Goście: Magdalena Zgódka (trener biznesu, coach, specjalistka gier szkoleniowych)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 23.08
pr