W intrygującym świecie ilustracji. Trwa nabór do konkursu JASNOWIDZE 2020

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W intrygującym świecie ilustracji. Trwa nabór do konkursu JASNOWIDZE 2020
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Andrii_M

Trwa nabór do czwartej już edycji konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020, któremu patronuje m.in. Trójka. – To, co jest bardzo ważne, jeżeli nie najważniejsze, w książkach dla dzieci, to ilustracje. Najfajniej jest, gdy ilustracje razem z treścią opowiadają to, co jest w książce, tworzą tę historię wspólnie – mówiła w Zagadkowym Studiu Kasia Domańska z Wydawnictwa Dwie Siostry.

Posłuchaj

1:42:21
4. edycja konkursu JASNOWIDZE – ilustratorzy z całego świata dla dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Dziedzina książki dziecięcej to intrygująca i niewyczerpana przestrzeń, w której wiele pozostało jeszcze do odkrycia.

jasnowidze_2020.png
4. Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE!

Celem organizatora konkursu JASNOWIDZE jest wspieranie twórców, dla których ważne jest, aby do dzieci trafiały nowe piękne książki, wartościowe zarówno ze względu na treść, jak i formę. Dlatego już po raz czwarty zaprasza autorów, ilustratorów, grafików i wszystkich książkotwórców z Polski i zagranicy.

Podczas ostatnich trzech edycji konkursu JASNOWIDZE do redakcji wydawnictwa przyszło 1500 projektów książek – W tym konkursie powstały super książki dla dzieci. Do tej pory wygrały książki i śmieszne i dziwne i bardzo pomysłowe, np. książka w języku migowym – zaskakuje Kasia Domańska.

Organizator konkursu JASNOWIDZE 2020 do udziału zaprasza debiutantów i doświadczonych twórców występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Swoje projekty można wysyłać drogą elektroniczną do 15 grudnia 2020 roku.

Gośćmi "Zagadkowej niedzieli" byli także historyk i dziennikarz Łukasz Modelski, który zdradził kilka historycznych przepisów kulinarnych oraz chora na białaczkę limfoblastyczną Milena Balsewicz wraz z rodzeństwem – Emilą i Miłoszem, z którymi Katarzyna Stoparczyk poruszyła temat rodzinnej więzi mogącej pokonać wszelkie przeszkody.

"Mała historia kuchni. Dzieje się je" - Łukasz Modelski opowiada o swojej książce./Wydawnictwo Bajka

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Kasia Domańska (Wydawnictwo Dwie Siostry), Łukasz Modelski (historyk sztuki, dziennikarz), Milena, Emila i Miłosz Balsewiczowie
Data emisji: 11.10.2020
Godzina emisji: 9.05

mat. prasowe/kr

Polecane