Krzysztof Cugowski: jestem leniwy, praca mnie męczy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Cugowski: jestem leniwy, praca mnie męczy
Koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Jego charakterystyczny, zachrypnięty głos znamy doskonale. I niejeden z nas wraz z nim wyśpiewywał przeboje Budki Suflera, z którą był związany blisko pół wieku. Ale przecież ten znakomity wokalista ma też życie poza sceną.

– Brałem udział w kilku koncertach, gdzie było kilkaset tysięcy ludzi. W Nowej Hucie na lotnisku sportowym graliśmy razem ze Scorpions – podobno tam było 700 tys. osób! Scena była bardzo wysoka, miała ok. 5 metrów, więc jak się na nią weszło i patrzyło dookoła, to po horyzont byli ludzie. To robi ogromne wrażenie – opowiada muzyk.


Posłuchaj

49:49
Katarzyna Stoparczyk rozmawia z Krzysztofem Cugowskim (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Jestem leniwy, praca mnie męczy jak, myślę, wszystkich – zdradza Krzysztof Cugowski. – Bo każda praca jest tylko pracą: czy ktoś tańczy, śpiewa, recytuje, kopie rowy, wszystko jedno. To są tylko zajęcia, które przynoszą pieniądze potrzebne do życia. Ale to zawsze jest tylko praca – dodaje.

Cień wielkiej góry z orkiestra symfoniczną/YouTube Krzysztof Cugowski


Zapytany o bilans swoje go życia, wokalista odpowiada prosto: – Na życie nie narzekam. Udało mi się z grubsza zrobić to, co chciałem, rodzinnie jestem poukładany, to czego więcej chcieć? 

Koncert Lata z Radiem – Krzysztof Cugowski/YouTube Krzysztof Cugowski


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Krzysztof Cugowski (wokalista)
Data emisji: 10.10.2020
Godzina emisji: 13.07

pr

Polecane