Fakehunter.pap.pl – nowy portal walczący z fake newsami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fakehunter.pap.pl – nowy portal walczący z fake newsami
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yarrrrrbright

W Polsce i na całym świecie narasta druga fala pandemii, a w sieci – fala fake newsów związanych z CoVid-19. Ostatnio na ulicach naszego kraju, ale też miast Europy protestowali zwolennicy teorii, że koronawirus to ściema. Jak z tym walczyć?

– Mało kto pamięta, że w marcu, gdy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa, dzień po ogłosiła infodemię: niespotykaną w skali globalnej nawałnicę dezinformacji na temat COVID-19 – mówi szef PAP, Wojciech Surmacz. 


Posłuchaj

2:51
Fakehunter.pap.pl - tu poznasz fakty o koronawirusie! (Do Trójki zaprasza Witold Lazar)
+
Dodaj do playlisty
+

I właśnie stworzona przez PAP platforma fakehunter.pap.pl ma być miejscem, gdzie w dobie wzrostu liczby osób zarażonych koronawirusem - można szukać i sprawdzać prawdziwość informacji dotyczących COVID-19. – Zidentyfikowaliśmy ponad 300 nieprawdziwych informacji na ten temat. Od takiej, że jakaś roślinka leczy koronawirusa, po taką, że pandemii już nie ma – mówi szef PAP.

Ale nieprawdziwe informacje dotyczą nie tylko COVID-19. – Komisja Nadzoru Finansowego zauważyła nasze narzędzia, uznali je za skuteczne i zaproponowała współpracę. W tej chwili blisko współpracujemy z KNF, NBP i banki komercyjne w kwestii "lipnych" lokat, niewłaściwego oprocentowania czy podmiotów udających banki – dodaje Wojciech Surmacz.

Koronawirus. Poradnik. #253. Co robić, żeby liczba nowych zakażeń zaczęła spadać?/YouTube TVP Info


***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Witold Lazar
Data emisji: 6.10.2020
Godzina emisji: 17.16

pr

Polecane