Welcome to Berlin - o tym, jak Polacy zarabiają w Niemczech

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Welcome to Berlin - o tym, jak Polacy zarabiają w Niemczech
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Maria Janus

Jadą, żeby zarobić. Księgowe, budowlańcy, sprzątaczki, studenci. W pociągu z Kostrzyna do Berlina też można zrobić biznes... na biletach.

Polskie "bileciary" pożyczają je odpłatnie innym podróżnym. Nauczyły się tego od Niemców. Tu liczy się każde euro. W tym odcinku również: polskie sprzątaczki w Niemczech, pośrednictwo w wynajmowaniu mieszkań, na którym Polacy nielegalnie zarabiają około 2 tysięcy euro.

Posłuchaj

16:37
Jak Polacy zarabiają w Niemczech (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Reportaż powstał w ramach cyklu "Życie na granicy", który opowiada o tym, jak obecnie układają się relacje polsko-niemieckie. Serial rozpoczął się od spraw najbardziej aktualnych, czyli tego, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na życie mieszkańców terenów przygranicznych. W kolejnych odcinkach mówiliśmy m.in. o bezdomnych w Berlinie (którzy przyjechali tu z terenów przygranicznych), o miłościach polsko-niemieckich czy też nadgranicznych targowiskach. 

Kolejne odcinki będą opowiadać m.in. o leczeniu transgranicznym oraz o Polakach wyjeżdżających za granicę na różnego rodzaju zabiegi. Łącznie cykl będzie składał się z 9 odcinków.

Posłuchaj innych reportaży z cyklu "Życie na granicy":

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Welcome to Berlin"
Autorzy reportażu: Agnieszka Szwajgier i Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji: 5.10.2020
Godzina emisji: 14.15

Polecane