Trzy razy debiut, trzy razy emocje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trzy razy debiut, trzy razy emocje
Od lewej Piotr Wituszyński (Nocti), Tomasz Żąda, Igor Szulc (Rogi Clush), Zbigniew Prylewski (Nocti)Foto: Halina Wachowicz

Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.

Pochodzący z Torunia zespół Nocti przygotowuje swój debiutancki album. Muzycy mają już gotowych sześć utworów, kolejnych sześć jest w przygotowaniu. – Myślimy, że w marcu wydamy tę płytę. Obecnie staramy się grać koncerty, mimo że sytuacja jest bardzo trudna. Widzimy, jak ludzie fajnie reagują na nasza muzykę – mówi Zbigniew Prylewski, basista zespołu.

Posłuchaj

1:39:26
Tym razem w programie Tomasza Żądy pojawili się zespół Nocti, Igor Szulc oraz Kasia Cerekwicka (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

Nocti – Huragan (Official Video)/YouTube Zespół Nocti


– To historia androida, który ucieka od ludzi, zaszywa się w lesie i tam tworzy swój własny świat, może nawet religię. Ten projekt to takie stwarzanie siebie na nowo: trzeba wejść w skórę już nie innego człowieka, ale wręcz innego bytu – opowiada Igor Szulc o debiutanckim albumie "Even Gods" swojego najnowszego projektu Rogi Clush.

Rogi Clush – Safe World (Official Video)/YouTube Rogi Clush


– Śpiewając teksty innych nie zawsze potrafiłam się z nimi identyfikować: naprawdę ciężko jest przeżywać nieswoje emocje, wchodzić w nieswoje buty – mówi Kasia Cerekwicka o swoim najnowszym albumie "Pod skórą", gdzie jest autorką wszystkich tekstów. – Mówię o emocjach, które skrywamy gdzieś głęboko pod skórą. Nie potrafimy reagować emocjonalnie, mamy mnóstwo blokad w sobie. Teraz pokazywanie emocji jest uznawane za słabość – dodaje. 

Kasia Cerekwicka – W pogoni za szczęściem (official video)/YouTube Kasia Cerekwicka Official


Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Igor Szulc (projekt Rogi Clush), Zbigniew Prylewski, Piotr Wituszyński (zespół Nocti), Kasia Cerekwicka (wokalistka, autorka tekstów)
Data emisji: 3.10.2020
Godzina emisji: 17.10

pr

Polecane