Patrycja Ziniewicz z piosenkami Ewy Demarczyk na scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Patrycja Ziniewicz z piosenkami Ewy Demarczyk na scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu
Patrycja Ziniewicz na żywo w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Patrycja Ziniewicz od dziecka zbiera doświadczenia związane z pracą na scenie. W niedzielę 11 października wystąpiła na jednej z najważniejszych scen w Polsce, czyli w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu Słuchacze Trójki mogli wysłuchać na naszej antenie, a także zobaczyć na stronie internetowej i Facebooku.

Patrycja Ziniewicz jako nastolatka występowała w musicalach młodzieżowych wystawianych przez Szkołę Estradową w Białymstoku m.in. Ona i on czy Dym III.


Posłuchaj

52:02
Debiut Patrycji Ziniewicz na Trójkowej scenie (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wiosną 2014 roku wystąpiła w koncercie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu Opera Młodych. Podczas studiów brała udział w uczelnianych projektach: Miłość i więcej nic. Koncert piosenek Jacquesa Brela, rewia "Funnygirls", koncert Musicale, musicale w Mazowieckim Teatrze Muzycznym czy musical Godspell w reż. Miłosza Gałaja.

W latach 2017 - 2019r współpracowała z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną przy projektach Bajeczne piosenki, ABBA symfonicznie i Mała trójmiejska maskarada.
Od jesieni 2018 roku koncertuje z materiałem List do Czarnego Anioła – piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk.

Patrycja Ziniewicz współpracuje również z Gdyńskim Konsulatem Kultury przy spektaklu Pręcik w reż. Andrzeja Mańkowskiego.

"List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk"

Album pod tytułem "List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" jest absolutnym debiutem zarówno płytowym jak i producenckim młodej wokalistki Patrycji Ziniewicz, studentki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim specjalność Musical.

Patrycja Ziniewicz z zespołem Patrycja Ziniewicz z zespołem

Pierwszy kontakt Patrycji z piosenkami Demarczyk (a konkretnie jedną – "Grande Valse Brillante") miał miejsce, w pierwszym roku nauki śpiewu, gdy Patrycja miała 13 lat, w Szkole Estradowej w Białymstoku.

– Miałam wtedy duże problemy z intonacją oraz dykcją, mimo to zaparłam się, żeby zrobić ten utwór. Zajęło mi to rok, żeby móc go pokazać publicznie ale dokonałam swego – wspominała wokalistka.

Patrycja Ziniewicz okazała się wierna swojej muzycznej fascynacji. Projekt "List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" powstał w 2018 roku. Pomyślany jako jeden koncert w Sopocie został tak dobrze przyjęty, że zespół grał go dalej.

– Repertuar wybrałam bardzo subiektywnie. Tak naprawdę wybrałam po prostu te utwory, które mnie szczególnie dotykają. Ostateczny kształt aranżacji, ich jazzowa forma, której posłuchać można na płycie, to wypadkowa wrażliwości Patrycji, pomysłów podrzucanych przez grających z nią na płycie kolegów-muzyków oraz doskonałego ucha Igora Budaja – mówiła artystka.

– Ewa Demarczyk była i jest dla mnie wielkim autorytetem. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda mi się odkurzyć dawne wspomnienia u części mojej publiczności która pamięta jej wykonania na żywo, zaś tej drugiej części – młodszej – przybliżę postać oraz repertuar tej legendy polskiej piosenki aktorskiej – dodała.

Debiut Patrycji Ziniewicz | Radiowa Trójka/Polskie Radio

. .

(mat. prasowe)

Polecane