Piotrkowska SOWA – interaktywne laboratorium wyobraźni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotrkowska SOWA – interaktywne laboratorium wyobraźni
Fragment wystawy w warszawskim Centrum Nauki KopernikFoto: shutterstock/Ksenija Ok

W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia powstanie Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, w skrócie SOWA. To wspólny program Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kolejna taka placówka planowana jest w Raciborzu, a łącznie ma ich powstać 32 w średnich miastach całej Polski.

– Będzie to przestrzeń edukacyjna i naukowa, w której wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza młodzi ludzie, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty za pomocą interaktywnych eksponatów – tłumaczy dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. – Te eksponaty zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane w CN Kopernik – dodaje.


Posłuchaj

3:32
W Piotrkowie Trybunalskim została otwarta SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)
+
Dodaj do playlisty
+

– Eksponatom będzie towarzyszyła dodatkowa strefa, strefa aktywności. Nazwaliśmy ją "Majsterią" i ona również jest oparta na wzorcu z CN Kopernik. Motyw przewodni tej strefy brzmi: Myślisz lepiej niż myślisz. W tej przestrzeni ludzie będą mogli rozwiązywać problemy poprzez konstruowanie i budowanie – opowiada dyr. Firmhofer.

Wystawy CN Kopernik w Piotrkowie – konferencja prasowa/YouTube Piotrków Trybunalski


***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Monika Gosławska
Data emisji: 30.09.2020
Godzina emisji: 7.45

pr

Polecane