"Znaszli ten kraj – Polskę?" Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Znaszli ten kraj – Polskę?" Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/soft_light

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to akcja promująca turystykę krajową i polskie regiony. Łączy w sobie nowoczesne formy przekazu – internet, media społecznościowe – z elementami rywalizacji. To już trzecia edycja tej niezwykłej imprezy.

– W Mistrzostwach rywalizować między sobą będzie 16 blogerów-finalistów oraz regiony, które będą reprezentowali. Chodzi o to, aby zaprezentować się najbardziej atrakcyjnie i zachęcić turystów do przyjazdu – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Co ważne, ta rywalizacja będzie się odbywać w realu, nie w Internecie! – dodaje.


Posłuchaj

3:35
Trzecie Turystyczne Mistrzostwa Blogerów (Byle do13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Blogerzy-finaliści są związani, zazwyczaj rodzinnie, z regionem, który reprezentują. Doskonale go znają, mimo że na co dzień relacjonują dalekie wyprawy, nawet na kraniec świata, do miejsc egzotycznych. Idea tych Mistrzostw była taka, aby pokazać, że miejsca ciekawe, nieodkryte są także za rogiem, niedaleko, w każdym polskim regionie – mówi prezes Andrzejczyk.

– Wygrana będzie zależała od trzech czynników: wyników głosowania internautów (na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel). Drugą rzeczą brana pod uwagę będą zasięgi wygenerowane przez blogerów za pomocą ich profili w mediach społecznościowych. Trzecim elementem będzie opinia kapituły, w której znajdują się eksperci zajmujący się marketingiem turystycznym. Oni będą oceniać zawartość merytoryczną – tłumaczy zasady Mistrzostw prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.


Posłuchaj

6:07
O Turystycznych Mistrzostwach Blogerów mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Agnieszka Furtak-BilnikPiotr Majewski
Data emisji: 29.09.2020
Godziny emisji: 12.27, 12.35

pr/kr

Polecane