Psychologiczne aspekty otyłości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Psychologiczne aspekty otyłości
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/New Africa

Niedawno ukazała się książka Małgorzaty Gołębiowskiej-Obary pod tytułem "Nadwaga, otyłość i psychologia". Brzmi poważnie, ale rozmawiamy o tym tak, by łatwo skorzystać było z tej wiedzy.

Książka Małgorzaty Gołębiowskiej-Obary pod tytułem "Nadwaga, otyłość i psychologia" Książka Małgorzaty Gołębiowskiej-Obary pod tytułem "Nadwaga, otyłość i psychologia"

Książka Małgorzaty Gołębiowskiej-Obary poświęcona jest analizie zastosowania interwencji poznawczo-behawioralnych jako strategii wspomagających proces redukcji masy ciała. Terapia poznawczo-behawioralna jest uznawana za jedno z najbardziej skutecznych podejść w leczeniu otyłości oraz innych zaburzeń psychicznych jej towarzyszących. W części teoretycznej monografii zostały przybliżone kwestie złożonych przyczyn oraz konsekwencji nadmiaru kilogramów. Poszczególne rozdziały książki koncentrują się zarówno na uwarunkowaniach psychospołecznych, jak i biomedycznych.

Posłuchaj

1:53:51
Otyłość, a pschologia (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zgodnie z tematyką szerzej został potraktowany temat zastosowania terapii poznawczo-behawioralnej we wspomaganiu redukcji masy ciała. Z kolei część empiryczna składa się z badań ilościowych oraz analizy jakościowej – studium przypadku psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób z nadmiarem kilogramów. Książka może zainteresować zarówno praktyków zajmujących się pracą z osobami z nadmiarem kilogramów, jak i osoby zajmujące się tym tematem od strony naukowej.

Youtube/TVKORTOWO

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Małgorzata Gołębiowska-Obara (psychodietetyczka), Sylwia Prawdzik (terapeutka, psycholożka)
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 0.04

ml

Polecane