Premierowe granie około południa. Łukasz Gorczyca oraz duet Bolewski/Tubis gośćmi Mariusza Owczarka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Premierowe granie około południa. Łukasz Gorczyca oraz duet Bolewski/Tubis gośćmi Mariusza Owczarka
Łukasz Gorczyca i Mariusz Owczarek Foto: Ola Budka

– Każdy utwór to stylistyczny miszmasz, bo każdy z nich był napisany o innym soliście. Brzmi to przewrotnie, ale dzięki pandemii udało mi się tę płytę dokończyć. To był dobry moment na to, by poświęcić się pracy studyjnej – mówił w Trójce kompozytor Łukasz Gorczyca o swoim nowym albumie zatytułowanym po prostu "Piosenki". W audycji pojawił się także muzyczny duet – Radosław Bolewski i Maciej Tubis.

"Gorczyca i piosenki" to album wypełniony gośćmi z całego świata. Można usłyszeć na nim m.in. sola gitarowe w wykonaniu Jennifer Batten i Keitha Johnsona oraz wokal Lory Szafran. Rozmowę w plenerowym studiu Trójki poprzedził utwór "Lockdown Funk", na którym wystąpili saksofonistka Patsy Gamble (którą fani The Rolling Stones mogą znać ze współpracy z Mickiem Jaggerem) oraz gitarzysta Wishbone Ash  Muddy Manninen.


Posłuchaj

21:31
Łukasz Gorczyca i jego lockdownowy miszmasz (Około południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Żeby nie zwariować, ja i większość moich przyjaciół muzyków, skupiliśmy się na nagrywaniu. Ten numer powstał spontanicznie. Nie mógł być o czymkolwiek innym, tylko o lockdownie. Myślę, że ma on pozytywny wydźwięk. Mając takich gości stwierdziłem, że nie wypada nie wrzucić tego na płytę – opowiadał Łukasz Gorczyca.


"Piosenki" Łukasz Gorczyca Foto: mat. promocyjne "Piosenki" Łukasz Gorczyca Foto: mat. promocyjne

Mimo ograniczeń związanych z pandemią artyście udało się nie tylko dokończyć prace w studiu nagraniowym, ale i zaprezentować materiał na żywo. – Mamy to szczęście, że jesteśmy w trasie koncertowej od 16 czerwca. Pierwszy koncert zagraliśmy w Czechach. Czasami są to koncerty online, ale też takie do 150 osób. Plany koncertowe mamy do końca roku – mówił.

M.in. o swoich planach koncertowych opowiedzieli także perkusista, wokalista Radosław Bolewski oraz fortepianista Maciej Tubis, którzy odwiedzili plenerowe studio przy Myśliwieckiej na kilka godzin przed występem w Kozienicach pod Warszawą.

Radosław Bolewski, Maciej Tubis i Mariusz Owczarek Fot: Ola Budka Radosław Bolewski, Maciej Tubis i Mariusz Owczarek Fot: Ola Budka

Posłuchaj

24:36
Duet Bolechowski/Tubis o albumie "Bez końca" i planach koncertowych (Około południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– To była naturalna chęć kontynuacji zabawy dźwiękami. Po prostu chcieliśmy podzielić się tą muzyką. Te utwory ukazywały się od marca. Graliśmy też koncerty online prosto z naszych salonów i to się bardzo dobrze przyjęło – wspominał Maciej Tubis, który w grupie odpowiada za instrumenty klawiszowe.

Bolewski | Tubis - OCEAN / Bez końca (official video)/Bolewski | Tubis

***

Tytuł audycji: "Około południa"
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Goście: Łukasz Gorczyca (muzyk, kompozytor, aranżer), Radosław Bolewski (perkusista, wokalista) oraz Maciej Tubis (klawiszowiec)
Data emisji: 26.09.2020
Godziny emisji: 11.13, 12.10

kr

Polecane