Włodek Pawlik i Łukasz Pawlik w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Włodek Pawlik i Łukasz Pawlik w Trójce!
Włodek PawlikFoto: Cezary Piwowarski

To czwarty koncert w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal, który zrealizowany został dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy Artysty z Programem 3 Polskiego Radia oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu "Kultura w sieci" – ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury 

 

Począwszy od 31 lipca 2020 roku poprzez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów – zawsze o godzinie 19.00 – mieliśmy okazję słuchać koncertów firmowanych nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalnego na całym świecie, jedynego polskiego laureata Grammy w kategorii jazzu.


Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal Foto: mat. promocyjne

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal to cztery koncerty transmitowane bezpośrednio ze Studia Polskiego Radia im. A. Osieckiej: 

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty były prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

***

21 sierpnia retransmitowaliśmy na naszej stronie i Trójkowym Facebooku występ Włodka i Łukasza Pawlików, który został zarejestrowany w studiu im. Agnieszki Osieckiej 24 lipca tego roku. 25 września nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy na naszej antenie

(mat. prasowe/mk/kr)

Polecane