Rusza 10. edycja festiwalu Ars Independent

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rusza 10. edycja festiwalu Ars Independent
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Anna Kepa

Festiwal koncentruje się na młodych, debiutujących artystach sztuk multimedialnych. W dniach 24-26 września w katowickim Mieście Ogrodów nie zabraknie więc różnorodnych filmów, animacji, gier wideo i wideoklipów!

Cała tegoroczna edycja festiwalu Ars Independent odbędzie się online. Jest to o tyle spójne z założeniami wydarzenia, że dla znacznej części prezentowanych artystów, przestrzeń wirtualna wydaje się być środowiskiem naturalnym. – Zaczynaliśmy jako festiwal stricte filmowy, jednak przez te 10 lat ewoluowaliśmy, włączając w naszą koncepcję różnorodne media i coraz głębiej wchodząc w kulturę internetu. I prawdę mówiąc dziwne jest, że przeniesienie do sieci nastąpiło dopiero teraz, pod naciskiem koronawirusa – mówi Bartłomiej Sołtysik, współorganizator festiwalu.


Posłuchaj
05:19 2020_09_24 11_28_10_PR3_Byle_do_13.mp3 10. edycja Ars Independent w Katowicach (Byle do 13/Trójka)

– Ars Independent to festiwal, który stawia na kulturę młodą, kulturę debiutującą. To twórczość tworzona dla młodych ludzi przez młodych ludzi. Festiwal, który szuka tego, czego inne festiwale nie dostrzegły i przegapiły, by wynieść to na światło dzienne – tłumaczy Bartłomiej Sołtysik.

Ars Independent 2020. Playlista nowych animacji arsowych twórców/YouTube Ars Independent


***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaRyszard Jaźwiński
Autor materiału reporterskiego: Michał Piwko
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 11.28

pr/mk


Polecane