Szansa na dobre, normalne życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szansa na dobre, normalne życie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Jaromir Chalabala

10 lipca, w audycji "Zapraszamy do Trójki" odbyła się licytacja, podczas której zebraliśmy 50 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na wakacyjny obóz dla 40 młodych ludzi, podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi.

Fundacja Szczęśliwej Drogi opiekuje się młodzieżą z domów dziecka w wieku 14-17 lat, młodymi, często niepełnoletnimi mamami, które bardzo szybko muszą stać się dorosłe i odpowiedzialne także za swoje dzieci. Zajmuje się także młodymi ludźmi z domów dziecka, którzy stając się pełnoletni, wchodzą w dorosłość i muszą rozpocząć pełne wyzwań samodzielne życie.


Posłuchaj

51:38
Fundacja Szczęśliwej Drogi pomaga młodzieży z domów dziecka i młodym, samotnym matkom (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zebrane pieniądze pozwoliły 40 młodym osobom spędzić czas na wakacyjnym obozie. – Od wielu osób usłyszeliśmy na zakończenie, że nigdy w życiu nie byli na takim obozie – mówi Kamila Gibas, prezes Fundacji Szczęśliwej Drogi.

W wyjeździe brał również udział Marek Kamiński, słynny podróżnik ekstremalny, założyciel fundacji marka Kamińskiego, ale także filozof i twórca metody motywacyjnej "Power4Change", pozwalającej przekraczać granice swoich możliwości. Co przekazał tym młodym ludziom? – Życie i własne porażki nauczyły mnie tego, żeby zawsze mieć cel do którego się dąży. Mniejszy lub większy, ale zawsze trzeba wiedzieć, dokąd się zmierza – tłumaczy.

– Warto mieć plan, wg którego chcemy ten cel osiągnąć. Po trzecie: nie można poddawać się porażkom. Porażki są po to, aby się z nich czegoś nauczyć. A po czwarte, niezależnie od tego, co nas w życiu spotkało, warto mieć poczucie własnej wartości, tego, że niezależnie w jakim jestem miejscu, zawsze mogę stąd ruszyć i podążać za swoimi marzeniami. I ostatnia, bardzo ważna rzecz: poznanie samego siebie – dodaje zdobywca obu biegunów.

Polarnik Marek Kamiński przeszedł 4 tys. km w głąb siebie/YouTube Polskie Radio


***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Kamila Gibas (prezes Fundacji Szczęśliwej Drogi), Marek Kamiński (podróżnik ekstremalny, innowator, filozof, założyciel Fundacji Marka Kamińskiego), Patryk (podopieczny Fundacji Szczęśliwej Drogi)
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 21.07

pr/ml


Polecane