"Zenith" – solowy album Macieja Mellera

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zenith" – solowy album Macieja Mellera
Mariusz Owczarek rozmawia z Maciejem Mellerem o albumie "Zenith" przy Myśliwieckiej 3/5/7Foto: Sylwia Hejj

Gitarzysta Maciej Meller od trzech lat gra z grupą Riverside. Jest również częścią projektu Meller Gołyźniak Duda. Teraz na rynku pojawił się jego pierwszy solowy album "Zenith".


Maciej Meller "Zenith" Maciej Meller "Zenith"

W tych dziwnych, pandemicznych czasach, kiedy koncertów w ogóle się nie gra, albo widownia na nich jest minimalna, nagrywanie i wydawanie płyt wydaje się jedyna drogą. – To jest naprawdę dziwne: od momentu, kiedy dołączyłem do Riverside nie pamiętam, żebyśmy przez pół roku nie grali koncertu – mówi muzyk w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem. - Sądząc po entuzjastycznych reakcjach słuchaczy na każde wydawnictwo, wydaje się, że to jedyny oddech w tym trudnym momencie – dodaje.


Posłuchaj

25:42
Maciej Meller mówi o solowym debiucie, albumie "Zenith" (Około południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wydawnictwo składa się z ośmiu kompozycji. – Od początku założyłem, że to nie będzie płyta instrumentalna, chociaż jestem gitarzystą. Co jednak nie znaczy, że sobie na tej płycie nie pograłem – śmieje się Maciej Meller opowiadając o kulisach powstawania albumu "Zenith". I jak przyznaje, niezależnie od pandemii nie myślał o koncertach promocyjnych. Jednak takie propozycje się pojawiają, więc kto wie, co się zdarzy wiosną roku 2021?

Maciej Meller - Frozen (Official Audio)/YouTube Maciej Meller


***
Tytuł audycji: Około południa
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Maciej Meller (muzyk, gitarzysta, kompozytor)
Data emisji: 19.09.2020
Godzina emisji: 12.20

pr/ml

Polecane