Szukasz pracy – odklej się od CV!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szukasz pracy – odklej się od CV!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/New Africa

Tradycyjne CV, choćby najlepiej skrojone, odchodzi już do lamusa. Oryginalność to klucz do sukcesu, dlatego dzisiaj sposoby poszukiwania pracy mogą przybierać różne formy: niektóre śmieszą do łez, a inne - załamują.

Są tacy, którzy decydują się wywiesić swoje CV w formie baneru w centrum miasta, inni perfumują listy motywacyjne, A jeszcze inni idą na rozmowę w hawajskiej koszuli. Ale czy naprawdę o to chodzi? Stąd pomysł na kampanię "Odklej się od CV".


Posłuchaj

4:38
Rusza kampania "Odklej się od CV", mająca pomóc osobom poszukującym pracy (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Jesteśmy przyzwyczajenie, że wysyłanie CV to pierwsza czynność, którą podejmujemy w momencie, kiedy jesteśmy zmuszeni szukać pracy. A rekruter, który dostaje spływające falami CV, ma zaledwie 7 sekund, aby otworzyć i przejrzeć daną aplikację – tłumaczy Justyna Jakubczyk, tancerka w biznesie i współautorka kampanii "Odklej się od CV".

Webinar ODKLEJ SIĘ OD CV/YouTube Justyna Jakubczyk


Ogłoszenia, które się pojawiają na specjalistycznych portalach, to zaledwie 30 procent wszystkich rekrutacji. Reszta, czyli większość, odbywa się wewnątrz firm: to tam ludzie polecają się wzajemnie. Warto wiec postawić na networking, oraz odkurzyć kontakty i znajomości.

– Tak zrobiłam pisząc do ludzi, którzy zajmują się tym mniej więcej, czym ja byłam zainteresowana. "Lubię to i to, to i to robiłam, czy masz mi do polecenia jakąś firmę lub człowieka do którego mogę się zwrócić?" – mówi Olga Sowa, Polka mieszkająca w Utrechcie.


Jak szukać pracy w czasie kryzysu/YouTube Robię HR


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Autor materiału reporterskiego: Jakub Jamrozek
Data emisji: 19.09.2020
Godzina emisji: 8.18

pr/ml

Polecane