"Już nic mnie w tobie nie przeraża", czyli pierwszy polski posthipsterski melodramat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Już nic mnie w tobie nie przeraża", czyli pierwszy polski posthipsterski melodramat
Zdjęcia do filmu "Nic mnie w tobie nie przeraża" Justyny Nowak ruszą 23 wrześniaFoto: mat. promocyjne

Już 23 września w Studiu Munka SFP rozpoczną się zdjęcia do krótkometrażowego filmu Justyny Nowak "Nic mnie w tobie nie przeraża". Twórcy, którzy zapowiadają obraz jako "pierwszy polski posthipsterski melodramat" właśnie są w trakcie zbiórki, która jest dostępna na jednym z portali crowdfundigowych.

Bohaterami filmu jest trójka przyjaciół stojących na granicy pomiędzy młodością a dorosłością, mierzących się z problemami poszukiwania własnej tożsamości, kryzysem relacji i zawodowym niespełnieniem. 


Warszawa nalewki 1938 pap 1200.jpg
Ostatnie chwile przedwojennej Polski w przeglądzie FINA

Posłuchaj

4:01
Problemy współczesnych 30-latków w powstającym filmie Justyny Nowak (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– To artyści w małej miejscowości, którzy bardzo chcieliby czegoś więcej w sensie zawodowym, ale i życiowym. Twardo stąpają po ziemi, chociaż każdy z nich ma dosyć mocno artystyczną "zajawkę". Fabuła koncentruje się wokół spektaklu, który powstaje na naszych oczach – opowiada Justyna Nowak.

Skąd w zapowiedziach filmu określenie "posthipsterski"? Jak "posthipsterskość" definiuje jego autorka? – Posthipster to trochę intuicyjne i podskórne określenie współczesnych 30-latków. Mamy wrażenie, że ta definicja się rozszerza. Nie dotyczy już tylko zainteresowania kulturą i antysystemowych poglądów, a przede wszystkim zewnętrznego entourage'u. To jest już stan umysłu – wyjaśnia reżyserka.

nic mnie w tobie nie przeraża, reż. Justyna Nowak, moodfilm/nothing about you scares me
W obsadzie "Nic mnie w tobie nie przeraża" Monika Roszko, Eryk Kulm Junior, Jędrzej Jelecki, Piotr Siwek, Jakub Sasak występująca na deskach Teatru Jaracza w Łodzi Agnieszka Skrzypczak. – Jesteśmy na etapie dogrzebywania się do bicia serca tych postaci, do ożywienia tematu. Tworzymy żywych ludzi, których mamy w sobie. Moja intuicja nie powątpiewa i pcha mnie ku temu, by w stu procentach zaangażować się w ten projekt – mówi aktorka.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaRyszard Jaźwiński
Goście: Justyna Nowak (reżyserka filmu "Nic mnie w tobie nie przeraża"), Agnieszka Skrzypczak (aktorka Teatru Jaracza im. Stefana Jaracza w Łodzi, odtwórczyni jednej z głównych ról)
Autor rozmowy: Michał Piwko
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 11.23

kr

Polecane