"Jezioro łabędzie" jak Whitesnake. Przypominamy projekt "Night Rider Symphony"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Jezioro łabędzie" jak Whitesnake. Przypominamy projekt "Night Rider Symphony"
Album "Night Rider Symphony" ukazał się 11 lipca 2011 rokuFoto: mat. promocyjne

Mija już dekada od premiery albumu "Night Rider Symphony", na którym hardrockowe i heavymetalowe brzmienia spotkały się z twórczością największych tuzów muzyki klasycznej. – To było ogromne wyzwanie. Mam masę fajnych wspomnień – mówił w Trójce lider projektu Jacek "Stopa" Zieliński.

Początki historii Night Rider Symphony sięgają 2007 roku, kiedy to Jacek "Stopa" Zieliński i Paweł Kiljański z hardrockowej grupy Night Rider przyjęli zaproszenie Wandy Majcher z Fundacji Kopernikowskiej z Chicago i wystąpili na 30. edycji Polish Film Festival in America. – Chodziło o to, żeby zrobić coś dużego. Stwierdziliśmy, że zrobimy utwory muzyki klasycznej z orkiestrą – wspominał perkusista.


Posłuchaj

8:40
Night Rider Symphony – najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej w rockowych aranżacjach (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)
+
Dodaj do playlisty
+

Zagranie koncertu w nieoczywisty towarzystwie pociągnęło za sobą pomysł na album. Na liście utworów krążka "Night Rider Symphony" znalazły się m.in. nawiązujący do muzyki grupy Whitesnake "Z Tobą Na Wieczność" oparty na temacie z "Jeziora łabędziego" Piotra Czajkowskiego, "Corrida (Carmen)" oraz "W Grocie Króla Gór" Edvarda Griega.

Na płycie oprócz muzyków rockowych (w pięciu utworach projekt wokalnie wspomagał Marek Piekarczyk z TSA), pojawili się muzycy klasyczni. – Na albumie nagrywali m.in. muzycy Sinfonii Varsovii. Nasz gitarzysta (Waldemar "Valdi" Szoff – przyo. red.) to muzyk klasyczny, który wiele lat grał w orkiestrach symfonicznych jako kontrabasista, a jest jednym z najlepszych gitarzystów w Polsce. On wiedział, jak zabrać się za tę formę – opowiadał Jacek Zieliński.

NIGHT RIDER SYMPHONY- Cztery pory roku / The Four Seasons/Night Rider Symphony

"Night Rider Symphony" – lista utworów:

1. Uwertura
2. W Grocie Króla Gór
3. Nie Trzeba Nieba (Bouree)
4. Carpe Diem (Marsz Turecki)
5. Z Tobą Na Wieczność (Jezioro Łabędzie)
6. Chopin (F. Chopin)
7. Rycerz (Dziadek Do Orzechów)
8. Romans Hiszpański (Ch. Voise)
9. Corrida (Carmen)
10. Matka Noc (Sonata Księżycowa)
11. Cztery Pory... (Cztery Pory Roku)
12. O Fortuna (Carmina Burana)
13. Z Tobą Na Wieczność (Jezioro Łabędzie) - wersja

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Gość: Jacek "Stopa" Zieliński (perkusista, lider projektu Night Rider Symphony)
Data emisji: 16.09.2020
Godzina emisji: 7.49

mat.prasowe/kr


Polecane