Rewolucja w Hollywood. Ogłoszono zmiany w przyznawaniu Oscarów 

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rewolucja w Hollywood. Ogłoszono zmiany w przyznawaniu Oscarów 
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com LanKS

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wprowadza wcześniej już zapowiadane zmiany w przyznawaniu Oscarów. Dotyczą one najważniejszej kategorii – statuetki dla najlepszego filmu – i zaczną obowiązywać od 2024 roku.


Posłuchaj

8:14
Rozdanie Oskarów na nowych zasadach (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

  Wierzymy, że te nowe standardy staną się katalizatorem długotrwałych, istotnych zmian w naszej branży – oświadczył przewodniczący Amerykańskiej Akademii Filmowej David Rubin. Nowe zasady dotyczą także firm zajmujących się marketingiem, reklamą i dystrybucją filmów, a także miejsc w programach stażowych, możliwości szkoleń i rozwoju. 

oscar 1200.jpg
"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021

Działania Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej są szeroko komentowane w branży filmowej na całym świecie. Mają bardzo wielu zwolenników, ale niemało osób poddaje w wątpliwość ich zasadność.

– Preferencje dla pewnych grup społecznych to automatyczna dyskryminacja innych grup. Wprowadzanie nierówności w imię zrównania szans lub w imię większej reprezentacji statystycznej pewnych grup  czy w tym jest jakikolwiek sens? W to wiele osób będzie wątpiło – mówi krytyk filmowy Zbigniew Banaś, wykładowca filmoznawstwa na Uniwersytecie Loyola w Chicago.

Ekipa „Bożego Ciała” tuż przed galą Oscarów/Polskie Radio

***
Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadząca: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Jan Pachlowski (korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych)
Data emisji: 12.09.2020
Godzina emisji: 7.15

pr/kr

Polecane