Domowe rytuały i matczyna miłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Domowe rytuały i matczyna miłość
Daria KopiecFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Daria Kopiec za krótkometrażowy film animowany pt. "Własne śmieci" została wyróżniona na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film. Ale to nie jest jedyny związek reżyserki z Koszalinem.


Posłuchaj

6:48
Krótkometrażowa animacja "Własne śmieci" Darii Kopiec wyróżniona na tegorocznym festiwalu Młodzi i Film (Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler)
+
Dodaj do playlisty
+

żużel Kędzierzawska 1200.jpg
Kino polskie, czyli kino różnorodne

 

O czym są "Własne śmieci"? – To sformułowanie ma dwuznaczne znaczenie. Kolokwialnie mówimy "własne śmieci" o naszym dorobku i bagażu. Równocześnie jednak śmieci kojarzą się z odpadkiem, z czymś starym, zużytym, po czym zostało już tylko opakowanie – tłumaczy reżyserka Daria Kopiec. Tym razem chodzi o... rodzinny obiad, który może być miłym spotkaniem przy stole, ale też – koszmarnym rytuałem od którego jednak nie można uciec. I o tym właśnie jest ten film, wcześniej już nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Równocześnie na scenie koszalińskiego teatru powstaje spektakl "Żeby umarło przede mną", także w reżyserii Darii Kopiec. Jest on inspirowany reportażem Jacka Hołuba pod takim samym tytułem i porusza niezwykle trudny temat matek niepełnosprawnych dzieci. Premiera odbędzie się już wkrótce.

***
Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler
Data emisji: 10.09.2020
Godzina emisji: 16.47

pr/kr

Polecane