Znajdź swoją motywację!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Znajdź swoją motywację!

Prowadzący doradzają, jak znaleźć motywację i jak zacząć trening. O tym, jak trenować i jak się zmotywować, powiedzą zaproszeni goście - czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i psycholog sportu, Joanna Madej.

Posłuchaj

Znajdź swoją motywację!
+
Dodaj do playlisty
+

Ten rodzaj aktywności leży w naturze człowieka, co potwierdza czterokrotny mistrz olimpijski, Robert Korzeniowski:

-Biegamy, kiedy jest nam gdzieś śpieszno, albo biegaliśmy kiedy jeszcze byliśmy takimi ludkami mieszkającymi w jaskiniach za zwierzem. To jest pierwszy odruch, jaki się w nas budzi, kiedy chcemy przyspieszyć, czy pokonać jakiś dystans. Myśmy zatracili ten odruch. W ciągu ostatnich kilkuset lat a szczególnie kilkudziesięciu, powiedziałbym, tryb życia nasz sprawia, że biegamy coraz mniej. Tak naprawdę, jeżeli nie ma organizowanego treningu, to nie jesteśmy wybiegani.

Pokusa lenistwa jest silna. Jak się z nią rozprawić? Trzeba się zastanowić, co chcemy przez bieganie osiągnąć - tylko lepszą sylwetkę, czy kondycję i zdrowie? Wtedy łatwiej się przemóc. Co dalej radzi Joanna Madej, psycholog sportu:

- Drugim takim elementem będzie zapisanie sobie tego wszystkiego, rozpisanie, czyli kiedy konkretnie chcę zacząć. Więc siadam i na kartce sobie piszę biegam dzisiaj przez dziesięć minut, czyli tak żeby zdążyć wrócić i mecz obejrzeć, albo zaraz po meczu wychodzę i biegam przez piętnaście minut.

A jak już wyjdziemy z domu, nie przeceniajmy swoich możliwości:

Robert Korzeniowski: Zacząć od marszobiegu, który by trwał, najpierw rozgrzewkowo to jest 10-15 minut. Dzielmy dystans jak chcemy, byle byśmy byli w jakiejś aktywności. Dobrze wybrać partnera do biegania, który będzie nas dodatkowo motywował. Ważne jest także miejsce do biegania, należy wybrać takie, które lubimy, bo sport nie powinien być tylko takim dramatycznym wyzwaniem dla organizmu, że "ja muszę".

Polecane