Szczepienia przeciw grypie czas zacząć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szczepienia przeciw grypie czas zacząć!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: alessandro guerriero/shutterstock

W Głównym Inspektoracie Zdrowia zainaugurowano sezon szczepień przeciwko grypie. To najlepszy sposób, aby zapobiec tej chorobie. W tym roku na polski rynek trafi łącznie blisko 2 mln szczepionek. Pierwsze partie już dotarły do aptek i błyskawicznie zostały sprzedane.

Szczepionki będą dostępne bezpłatnie dla seniorów po 75. roku życia, z 50-procentową zniżką dla osób powyżej 65. roku życia oraz osób cierpiących na choroby przewlekłe. Szczepienia przeciwko grypie są szczególnie ważne w tym roku, kiedy nałożą się na siebie dwie epidemie: grypy i koronawirusa. – Dzięki takim decyzjom możemy uniknąć twindemii, czyli nałożenia się jesienią zakażeń grypą i SARS-CoV-2 – podkreśla krajowy konsultant ds. epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.


Posłuchaj

3:25
Dzisiaj w Głównym Inspektoracie Sanitarnym zainaugurowano sezon szczepień przeciwko grypie
+
Dodaj do playlisty
+


W ubiegłym roku zaczepiło się ok. 4 proc. Polaków. W tym roku, z obawy przed koronawirusem, liczba chętnych zdecydowanie wzrosła. – Sugeruję, aby szczepić się jak najszybciej. Szczególnie chciałbym, żeby szybko zaszczepieni zostali pracownicy ochrony zdrowia – mówi Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. – Wiem, że w najbliższym czasie apteki będą dostawały kolejne porcje szczepionek i będą one systematycznie dostępne na polskim rynku – dodaje.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Migała
Autorka materiału reporterskiego: Joanna Stankiewicz
Data emisji: 8.09.2020
Godzina emisji: 16.55

pr/mk

Polecane