Rząd zaniechań, czy sukcesów?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rząd zaniechań, czy sukcesów?
Foto: J. Szymczuk

- Nie ma dziedziny w Polsce, w której nie byłoby jakiegoś sukcesu Platformy - ocenia wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski.

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty
+

O politycznych scenariuszach na najbliższe miesiące w "Pulsie Trójki" z Marcinem Zaborskim rozmawiali: europoseł Janusz Wojciechowski (PiS) i wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO). Punktem wyjścia do dyskusji był list otwarty eurodeputowanego PiS Marka Migalskiego do Jarosława Kaczyńskiego. Migalski ocenia w nim, że "strategia PiS po wyborach prezydenckich prowadzi (...) prostą drogą do klęski wyborczej w nadchodzącej elekcji samorządowej i przyszłorocznej elekcji parlamentarnej". Janusz Wojciechowski skrytykował wystąpienie Migalskiego. Jego zdaniem jest to tworzenie kolejnego tematu zastępczego, odwracającego uwagę od prawdziwych problemów przed którymi stoi Polska. Gość „Pulsu trójki” uważa, że sytuacja wewnętrzna Prawa i Sprawiedliwości  jest z punktu widzenia Polaków kompletnie nieistotna. Od 3 lat władzę sprawuje Platforma i to jej działania powinny być teraz poddawane dokładnej analizie.
Posłowie odmiennie oceniają rząd Tuska. Zdaniem Niesiołowskiego Platforma ma tak wysokie notowania, bo nie ma dziedziny życia publicznego w Polsce w której rząd nie odniósłby sukcesu. - Zapowiadane szumnie reformy nie są realizowane. Platforma zaprzecza własnemu programowi – twierdzi z kolei Wojciechowski. Jego zdaniem Platforma chce w tej chwili jedynie przetrwać do wyborów.

Polecane