Sulejów walczy o wodę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sulejów walczy o wodę
Miasto wybuduje infrastrukturę wodociągową, kanalizacyjną, cieplną i światłowodową.Foto: Pixabay

Najgorzej jest pod koniec tygodnia, wieczorem i przy wysokich temperaturach. Mieszkańcy części gminy Sulejów w Łódzkiem narzekają na dostęp do wody. A raczej - na brak wody! Sieć wodociągowa jest przeciążona także przez mieszkańców sąsiedniego Piotrkowa Trybunalskiego.


Mieszkańcy Sulejowa chcą nowego ujęcia, z którego woda mogłaby płynąć do ich domów. Władze gminy chcą do tej inwestycji wykorzystać jedną z istniejących studni głębinowych. Ta ma trzysta metrów głębokości i leży na terenie Sulejowa. Ale jak przyznaje burmistrz Wojciech Ostrowski - "nie wszystko, co jest na naszym terenie jest naszą własnością; zwłaszcza jeśli jest w głębi ziemi".


Posłuchaj

3:48
Problemy z wodą w Sulejowie (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)
+
Dodaj do playlisty
+

 
Według sąsiedniego Piotrkowa Trybunalskiego - studnia głębinowa jest własnością ich miasta, bo wybudowano ją w czasach dawnego województwa piotrkowskiego, dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Miasto zaproponowało sto tysięcy złotych rocznie za użyczenie tego obiektu. Burmistrz Sulejowa obawia się jednak zarzutów o niegospodarność, bo nowa studnia głębinowa może pochłonąć niewiele więcej, około trzystu tysięcy złotych.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Monika Gosławska
Data emisji: 8.09.2020
Godzina emisji: 8.38

Polecane